ASF w Niemczech. Singapur zaakceptował regionalizację

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-02-2021,11:35 Aktualizacja: 28-02-2021,11:32
A A A

Wieprzowina z Niemiec z obszarów wolnych od występowania afrykańskiego pomoru świń u dzików, będzie mogła być eksportowana do Singapuru.

Sinagpur, jak poinformowała Agencja Żywności Singapuru (Singapore Food Agency, SFA), znosi embargo na niemiecką wieprzowinę.

Embargo na niemiecką wieprzowinę zostało nałożone 11 września po tym, jak u naszych zachodnich sąsiadów stwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzików.

SFA od tego czasu współpracowała z władzami Niemiec nad ustaleniem racjonalizacji. Obu państwom udało się wypracować kompromis.

tuczniki, cena tuczników, VEZG, producenci tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, hodowcy świń, ASF, Covid-19

Cena tuczników w Niemczech jeszcze wyższa

Tuczniki w Niemczech w najnowszym notowaniu Zrzeszenia Producentów Żywca i Mięsa VEZG z 24 lutego, podrożały o 9 eurocentów do poziomu 1,30 euro za kilogram wbc. To najwyższa cena od września ubiegłego roku. Cena tuczników w...

"Wieprzowina i produkty wieprzowe z Niemiec, które nie pochodzą z obszarów wymienionych w częściach I-IV najnowszego zaktualizowanego załącznika do decyzji wykonawczej Komisji UE 2014/709 / UE, będą teraz akceptowane do importu" czytamy w komunikacie wydanym przez SFA.

Aby ułatwić wydawanie pozwoleń na wieprzowinę i produkty wieprzowe z Niemiec, władze Singapuru wymagają zamieszczenia specjalnego poświadczenia w weterynaryjnym świadectwie zdrowia towarzyszącym importowi wieprzowiny i produktów wieprzowych.

Wieprzowina i produkty wieprzowe eksportowane do Singapuru będą musiały zawierać informację, że nie pochodzą z obszarów, na których stwierdzany jest ASF u dzików.

  • Więcej informacji na temat ASF znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA