ASF - psy chronią USA przed wirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-11-2018,14:00 Aktualizacja: 07-11-2018,13:01
A A A
Stany Zjednoczone wprowadziły liczne zabezpieczenia, które mają chronić ten kraj przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jednym z nich jest wykorzystanie specjalnie szkolonych psów.
 
Wirus ASF z łatwością może być przenoszony w nowe miejsca wraz ze skażonym mięsem lub jego przetworami. Dlatego amerykanie na lotniskach wprowadzili psie patrole, które mają uchronić przed zawleczeniem choroby do tego kraju. 
 
Psy przed podjęciem służby przechodzą specjalny trening w ośrodku szkolenia psów w Newman w stanie Georgia. Decyzja o podjęciu tych działań zapadła w porozumieniu Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) oraz Służby Celnej i Straży Granicznej Stanów Zjednoczonych (CBP). 
 
ASF, wirus, dziki, afrykański pomór świń

Kolejne przypadki ASF u dzików

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został potwierdzony u kolejnych padłych i odstrzelonych dzików. W ostatnich dniach w Polsce wystąpiło 25 nowych przypadków choroby.    ASF został potwierdzony na terytorium Polski, na...
Psy, jak informuje Global Meat News, mają wykrywać zakazane produkty rolne na granicach Stanów Zjednoczonych i w ten sposób chronią USA przed ASF oraz innymi chorobami.
 
Są już pierwsze sukcesy tych działań. Na lotnisku międzynarodowym Hartsfield-Jackson w Atlancie specjalnie wyszkolony pies o imieniu Hardy znalazł w bagażu podróżnego z Ekwadoru świńską głowę. Celnicy skonfiskowali i zabezpieczyli nietypowy pakunek.
 
Amerykanie wprowadzili szereg zabezpieczeń mających uchronić ich kraj przed wirusem ASF i zapewnić bezpieczeństwo biologiczne. Podjęli oni współpracę z innymi państwami, zaostrzyli zasady bioasekuracji, a także ograniczyli przywóz wieprzowiny z krajów objętych wirusem.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA