Złote medale EuroTier 2014 - hala udojowa dla kóz Swiftflo Goat Rotary

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: M. Lewandowski | miroslaw.lewandowski@agropolska.pl
27-11-2014,9:10 Aktualizacja: 08-12-2014,9:16
A A A

Firma Dairymaster zaprezentowała nowoczesną halę udojową dla kóz typu karuzela Swiftflo Goat Rotary, za którą DLG nagrodziła ją złotym medalem.

Aby produkcja mleka koziego była opłacalna stado podstawowe musi być duże. Dlatego Dairymaster oferuje halę udojową typu karuzela dla stad liczących od 500 kóz wzwyż. Posiada ona 120 stanowisk udojowych. Jak zapewnia producent jeden dojarz może wydoić w ciągu godziny 1300 kóz.

W przeciwieństwie do systemów karuzelowych przeznaczonych dla krów mlecznych zwierzęta są ustawione głowami do wnętrza hali. Dzięki temu rozwiązaniu dojarz ma łatwy dostęp do zwierząt.

Aparaty udojowe są schowane w zamykanej wnęce, która otwiera się dopiero po wejściu zwierzęcia na stanowisko udojowe. Są one umieszczone bezpośrednio pod wymieniem kozy, przez co operator może łatwo i szybko założyć je na strzyki. Czynność ta zdaniem producenta urządzenia zajmuje maksymalnie 2,5 sekundy.

System umożliwia automatyczną dezynfekcję strzyków. Kubki udojowe również mogą być automatycznie myte i dezynfekowane po każdym doju, co zapobiega przenoszeniu bakterii z chorych sztuk na zdrowe.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA