Transport tygrysów azjatyckich zatrzymany na granicy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
31-10-2019,8:05 Aktualizacja: 31-10-2019,13:50
A A A
Główny lekarz weterynarii wydał komunikat w sprawie transportu tygrysów azjatyckich z Włoch do Federacji Rosyjskiej. Zwierzęta nie posiadały dokumentacji weterynaryjnej i dlatego białoruskie służby nie zezwoliły na ich wjazd na teren kraju.
 
Transport wiozący tygrysy azjatyckie utknął na granicy polsko-białoruskiej. Zwierzęta z Włoch, zgodnie z informacją umieszczoną w dokumencie INTRA wygenerowanym przez włoską jednostkę weterynaryjną, miały trafić do Federacji Rosyjskiej.
 
Jednak z uwagi na brak weterynaryjnych świadectw zdrowia zwierząt, białoruskie służby odmówiły zezwolenia na wjazd transportu tygrysów na teren kraju. 
 
hodowai zwierząt futerkowych, zwierzęta futerkowe, sejm, Radosław Fogiel

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych będzie procedowany w Sejmie

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, której częścią jest postulowany zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce ma być procedowana w nowej kadencji Sejmu. Piątkowa "Gazeta Polska Codziennie" przypomina, że likwidacja ferm...
Brak wymaganych dokumentów został zgłoszony do włoskich służb weterynaryjnych oraz do Ambasady Włoch w Warszawie. 
 
Jednocześnie jest prowadzona intensywna współpraca z ministerstwem środowiska oraz z Krajową Administracja Skarbową, aby jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację.
 
Tygrysy są w podróży od 22 października. Na polecenie Granicznego Lekarza Weterynarii w Koroszczynie są one karmione, pojone, a klatki w miarę możliwości są sprzątane i dezynfekowane. 
 
Z uwagi na warunki, w jakich zwierzęta były transportowane, Graniczny Lekarz Weterynarii w Koroszczynie zawiadomił organy ścigania i zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 35, ust 1a. ustawy o ochronie zwierząt, w związku z dokonaniem czynu zabronionego art. 6, ust. 1a. w/w ustawy. 
 
Dalsze czynności w sprawie będzie wykonywała Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej.
 
Jak poinformowały Fakty TVN tygrysy tymczasowo trafią do poznańskiego zoo, skąd po regeneracji sił wyruszą w dalszą podróż. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA