Obóz koncentracyjny dla zwierząt? Skandaliczne określenie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
03-12-2020,15:30 Aktualizacja: 03-12-2020,15:28
A A A

"Nawiązując do materiału "Wstrząsające nagrania z fermy norek. To jest obóz koncentracyjny dla zwierząt" autorstwa Klaudiusza Michalca, opublikowanym na portalu Wirtualna Polska z całą stanowczością potępiamy proceder uwidoczniony w przedmiotowym materiale" czytamy w komunikacie wydanym przez Związek Polski Przemysł Futrzarski (ZPPF).

Związek wydał komunikat, w którym wyraźnie potępia sposób obchodzenia się zwierzętami widoczny w opublikowanym materiale.

ZPPF podkreśla, że zarówno sposób obchodzenia się ze zwierzętami jak również prowadzenia uboju zwierząt, jest ściśle umocowany prawnie.

norki, koronawirus, utylizacja, Dania, nowy szczep koronawirusa,

Norki wybite w Danii będą poddane ekshumacji?

W Danii w obawie o rozprzestrzenianie się koronawirusa wybito miliony norek. Teraz tamtejszy rząd rozważa ekshumację zakopanych trucheł i skierowanie ich do utylizacji.    Nowa mutacja koronawirusa wykryta u norek w Danii spowodowała, że...

Skierowali wniosek do prokuratury

Środowisko hodowców zwierząt futerkowych potępia wszystkie formy niezgodne z przyjętymi standardami.

"Informujemy, że przedstawiciele sektora produkcji zwierząt futerkowych skierowali do prokuratury wniosek o niezwłoczne przeprowadzenie przez właściwe organy ścigania szczegółowych czynności sprawdzających na wskazanej farmie, celem kompleksowego zweryfikowania przez niezależne służby, czy na fermie zwierząt futerkowych, której dotyczy materiał, dochodzi lub kiedykolwiek dochodziło do niezgodnych z prawem praktyk znęcania się nad zwierzętami" czytamy w komunikacie.

Środowisko hodowców zwierząt futerkowych podkreśla, że zależy mu na przeprowadzeniu wnikliwych czynności sprawdzających oraz ukaranie osób odpowiedzialnych za wskazane nadużycia.

To nie jest norma!

hodowla norek, koronawirus u norek, Gdański Uniwersytet Medyczny, grzegorz puda, Krzysztof Niemczuk

Badania nie potwierdziły zakażenia SARS-CoV-2 u norek

Nie potwierdziły się medialne doniesienia o ognisku SARS-CoV-2 u norek - poinformował na konferencji prasowej Grzegorz Puda, minister rolnictwa. Badania zostały zlecone przez szefa resortu po informacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o wykryciu...

Hodowcy zwierząt futerkowych podkreślają, że opisywana sytuacja nie jest normą i nie zgadzają się z formowaną przez organizację antyhodowlaną będącą autorem nagrań narracją, że tak właśnie jest.

Polska branża futrzarska należy do czołowych producentów skór przede wszystkim pod względem jakości pozyskiwanego surowca. Zdaniem Związku nie byłoby to możliwe bez zachowania odpowiedniego dobrostanu utrzymywanych zwierząt futerkowych.

"Rozumiemy, że istotną kwestią jest uzyskanie szerokiego audytorium dla artykułu poprzez silny, kontrowersyjny tytuł, natomiast używanie określenia "obóz koncentracyjny" w stosunku do hodowli zwierząt, zwłaszcza w kraju tak doświadczonym zbrodniami nazistowskich Niemiec, jest skandaliczne i nigdy nie powinno mieć miejsca" podsumowuje w swoim komunikacie ZPPF.

Materiał zatytułowany "To jest obóz koncentracyjny dla zwierząt" można znaleźć TUTAJ.



Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA