Laboratorium oceny pasz już otwarte

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-05-2016,10:35 Aktualizacja: 31-05-2016,15:31
A A A

Hodowcy bydła i producenci mleka mogą już badać swoje pasze w nowo otwartym laboratorium w Jeżewie Starym na Podlasiu. Pod koniec kwietnia zakończył się kolejny etap modernizacji obiektu laboratoryjnego i biurowego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Obok oceny mleka w nowo otwartej pracowni można teraz analizować skład pasz treściwych i objętościowych. Obiekt został wyposażony w nowoczesną aparaturę do diagnostyki laboratoryjnej.

bydło mięsne, pasożyty, badanie kału

Bezpłatne badania bydła mięsnego na obecność pasożytów

Choroby pasożytnicze u dorosłego bydła często przebiegają bezobjawowo. Jednak u młodych osobników powodują pogorszenie przyrostów oraz osłabienie odporności. Hodowcy bydła, którzy należą do Polskiego Związku Hodowców i...

PFHBiPM w marcu 2008 r. zakupiła w Jeżewie działkę wraz ze stojącym na niej budynkiem szkoły. Po trwającym rok remoncie obiekt był gotowy do prowadzenia oceny. Na przełomie 2013/14 r. dokupiono sąsiednie działki i ruszyła budowa pomieszczeń garażowych.

W lipcu 2015 r. rozpoczęły się prace modernizacyjne budynku, w którym powstało laboratorium paszowe i biura. W kwietniu br. uzyskano pozwolenie na użytkowanie pracowni.

W uroczystym otwarciu laboratorium udział wzięli członkowie zarządu PFHBiPM, wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki i wicewojewoda Podlasia Jan Zabielski.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA