Eksporterzy mięsa mogą na tym skorzystać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2020,8:40 Aktualizacja: 01-04-2020,8:45
A A A

Zjednoczone Emiraty Arabskie są zainteresowane zakupem 100 ton mięsa: wołowego, drobiowego oraz baraniny z certyfikatem halal - podało ministerstwo rolnictwa.

"Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich upoważnił lokalnych importerów/dystrybutorów do zakupów w ramach budowania strategicznej rezerwy żywności. W chwili obecnej (31.03) jest możliwe natychmiastowe zamówienie do 100 ton mięsa z certyfikatem halal (kurczak, wołowina, baranina) z dowozem lotniczym zorganizowanym przez stronę ZEA" - poinformował resort.

polska żywność, bezpieczeństwo żywnościowe, eksport żywności, jan krzysztof ardanowski

Wybierając polską żywność ratujemy gospodarstwa

- Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie. Sięganie po nasze produkty to nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać, to jest podstawowe działanie wspierania gospodarki - podkreśla minister Jan Krzysztof Ardanowski....

Polscy producenci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie bezpośrednio do Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju (michal.bakula@paih.gov.pl).

Kilka dni temu ministerstwo rolnictwa udostępniło na swojej stronie zakładkę "możliwości eksportowe", w której znajdują się informacje o nowych możliwościach eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na rynki zagraniczne.

Taka inicjatywa ma pomóc w sprzedaży polskich produktów w czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Resort podkreśla, że wykorzystanie tych możliwości zależy już od samych przedsiębiorców i eksporterów.

W zakładce znajdują się także dwie inne oferty zakupu żywności. Indonezja poszukuje czosnku i cebuli, a Singapur - m.in. świeżych i mrożonych warzyw, produktów mlecznych i makaronów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2020

Hoduj z głową świnie:

-Ceny tuczników spadają

-Obalamy mity na temat ASF

-Żeby prosięta nie chorowały

-Rozwija produkcję warchlaków

-Prosięta muszą jeść, aby przyrastać

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wydajność pod oceną wzrosła

-Albo rozwój, albo porażka

-Efektywne źródło paszy

-Mleko prawdę Ci powie

-Obrażenia porodowe

PRENUMERATA