Zmiany cen w skupie żywca drobiowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-09-2023,16:45 Aktualizacja: 14-09-2023,12:49
A A A
Ceny indyków i gęsi na przełomie sierpnia i września spadły. W tym samym czasie kaczki brojlery podrożały, a notowania kurcząt brojlerów pozostały bez zmian.  
 
W krajowych skupach w daniach od 28 sierpnia do 3 września indyki skupowano średnio po 5,98 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 4% niż przed miesiącem, a także aż o 30% niż przed rokiem. 
 
Cena kurcząt brojlerów, podobnie jak w poprzednim tygodniu, ukształtowała się na poziomie 5,32 zł za kg. Była ona o 1% niższa niż przed miesiącem i o 13% niż przed rokiem. 
 
rzekomy pomoru drobiu, drób rzeźny, wirus, Newcastle Disease, choroba Newcastle, paramyksowirus ptaków serotypu-1

Rzekomy pomór drobiu. Ograniczenia zostały zniesione

Główny lekarz weterynarii poinformował o zniesieniu obszarów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem w Polsce rzekomego pomoru drobiu (ND). Wojewoda Podlaski na wniosek Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, w...
Gęsi tuczone, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, skupowano po 15,16 zł za kg. Było to o 8 gr za kg mniej niż przed tygodniem, ale o 2 gr za kg więcej niż przed miesiącem i o 5% mniej niż przed rokiem.
 
Kaczki brojlery skupowano po 7,23 zł za kg. Ich cena była o 2 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem kaczki brojlery były o 2% tańsze. 
 
Na przełomie sierpnia i września w zakładach drobiarskich cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych wzrosła o 4% do wartości 8,02 zł za kg. Była ona o 3% niższa niż przed miesiącem oraz o 11% niż przed rokiem. 
 
Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 13,89 zł za kg, czyli o 2% niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% niż przed miesiącem i o 2% niż przed rokiem.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA