Sprawdź aktualne ceny w skupie drobiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-10-2021,13:30 Aktualizacja: 06-10-2021,13:34
A A A
Ceny w skupie drobiu w czwartym tygodniu września uległy zmianom. Kurczęta brojlery i gęsi potaniały, indyki podrożały, a notowania kaczek brojlerów nie zmieniły się. 
 
Kurczęta brojlery w Polsce w dniach 20-26 września potaniały o 2 gr za kg do wartości 3,97 zł. Cena ta była o 4% niższa niż przed miesiącem, ale o 23% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2020 r. 
 
Za indyki dostawcy uzyskiwali średnio 4,90 zł za kg. Ich cena była o 2 gr za kg wyższa niż przed tygodniem oraz o 2 gr niższa niż przed miesiącem. Jednocześnie żywiec indyczy był o 18% droższy niż przed rokiem. 
 
cena drobiu, żywiec drobiowy, mięso,indyki, brojlery, spadek cen,

Producentów drobiu sięgnęły kolejne obniżki cen

Ceny drobiu w Polsce kolejny tydzień z rzędu lecą w dół. Największe spadki dotyczą gęsi, które potaniały o 4%.   Krajowe ceny drobiu w dniach 13-19 września po raz kolejny spadły. Producenci za kurczęta brojlery uzyskiwali...
W czwartym tygodniu września cena skupu gęsi wyniosła 9,70 zł za kg. To o 1 gr za kg mniej niż w poprzednim tygodniu i o 1% niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, żywiec ten był o 30% droższy. 
 
Kaczki brojlery od połowy sierpnia utrzymują stabilna cenę, która wynosi 4,96 zł za kg. Notowania kaczek była o 1–2 gr za kg niższe niż tydzień i miesiąc wcześniej. Kaczki były jednocześnie o 16% droższe niż przed rokiem. 
 
Krajowe zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 5,20 zł za kg. Ich cena była o 2% niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 11,5% niż miesiąc wcześniej. 
 
Tuszki indyków kosztowały średnio 10,72 zł za kg. Ich cena była zbliżona do tej odnotowanej tydzień wcześniej. Jednocześnie była ona o 2% niższa niż przed miesiącem. W ciągu roku cena tuszek indyków wzrosła o 33%, a kurcząt o 4%.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA