Spada cena w skupie żywca drobiowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-08-2022,13:15 Aktualizacja: 30-08-2022,13:17
A A A
Ceny niemal wszystkich monitorowanych gatunków drobiu w trzecim tygodniu sierpnia spadły. Wyjątek stanowią kaczki brojlery, których notowania pozostały bez zmian. 
 
W Polsce od połowy czerwca ceny skupu kurcząt brojlerów ulegały niewielkim zmianom. W trzecim tygodniu sierpnia dostawcy za kurczęta brojlery otrzymywali średnio 6,07 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg niższa niz przed tygodniem oraz o 2 gr za kg wyższa niż przed miesiącem, a także o 46% niż przed rokiem. 
 
Cena żywca indyczego w dniach 15-21 sierpnia ukształtowała się na poziomie 8,54 zł za kg. Była ona o 1% niższa niż w poprzednim tygodniu i o 2% niż przed miesiącem, ale o 70% wyższa niż przed rokiem. 
 
jaja, jaja spożywcze, cena jaj, KIPDiP, kury nieśne, pogłowie kur nieśnych, drób, drobiarstwo, ceny pasz, niedobory gazu

Jaja mogą wkrótce mocno podrożeć

Jaja w Polsce oraz w Europie za kilka miesięcy, późną jesienią i zimą, mogą być wyjątkowo drogie. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP) ostrzega przed wzrostem ich cen nawet o kilkadziesiąt procent. Ceny jaj mogą istotnie...
Dostawcy za kaczki brojlery, tak jak tydzień wcześniej, uzyskiwali średnio 7,37 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg niższa niż przed miesiącem oraz o 48% wyższa niż przed rokiem.
 
Gęsi tuczone skupowano średnio po 15,67 zł za kg. Było to o 2% mniej niż tydzień wcześniej i o 1% niż przed miesiącem, ale o 64% więcej niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu sierpnia zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych po 9,35 zł za kg. Cena ta była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej i jednocześnie o 2% niższa niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano po 14,14 zł za kg. Było to o 9% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 8% niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 55%, a indyków o 31,5%.
 
GUS informuje, że w okresie styczeń–lipiec 2022 r. do skupu trafiło blisko 2,9 mln ton żywca rzeźnego i było to o 0,7% więcej niż przed rokiem. W tym czasie dostawy żywca drobiowego wzrosły o 10,8%, do blisko 1,7 mln ton.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA