Rośnie unijny eksport drobiu. Produkty z kurcząt to podstawa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2014,15:05 Aktualizacja: 02-12-2014,15:37
A A A
Według danych Brukseli w pierwszych trzech kwartałach br. UE wyeksportowała do krajów trzecich ponad milion ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów drobiu. To o 3,4 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.  
 
Dodatnie saldo Wspólnoty w handlu zagranicznym drobiem wzrosło przez rok o 4 proc. do 450,4 tys. ton - informuje Fammu/Fapa. W strukturze towarowej wolumenu wywozu dominowały produkty z kurcząt (85 proc.), których sprzedaż wzrosła o 4,8 proc. 
 
Spadł natomiast wywóz mięsa z indyków (4,1 proc.), kaczek (4,2 proc.) i gęsi (3,5 proc.), a zwiększyła się nieznacznie wysyłka żywca (0,6 proc.). 
 
Największe ilości drobiu poza ugrupowanie sprzedały Holandia, Francja, Polska, Niemcy i Wielka Brytania. Nasz udział w wywozie wyniósł 10 porc. i przez rok zwiększył się o 21 proc. 
 
Najważniejszymi odbiorcami produktów były RPA i Benin oraz Hongkong. Z kolei spadła o 22 proc. sprzedaż do Arabii Saudyjskiej, głównego importera drobiu z UE w 2013 roku.
 
Import drobiu z krajów trzecich do UE w pierwszych dziewięciu miesiącach wyniósł natomiast 591 tys. ton i był o 2,9 proc. wyższy niż przed rokiem. Pozycję największego dostawcy utrzymała Brazylia (58 proc. przywozu). 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA