Ptasia grypa na fermie niosek. Tysiące ptaków do wybicia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-11-2020,11:05 Aktualizacja: 17-11-2020,11:09
A A A

Wirus ptasiej grypy H5N8 wykryto na farmie kur niosek w okolicach Neubukow w powiecie Rostock w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zabić trzeba 3 tys. kur żyjących w gospodarstwie - informuje rozgłośnia NDR.

Jest to jak dotąd największe w tym roku ognisko zakażenia wirusem grypy H5N8 w tym regionie. Urzędowy lekarz weterynarii pobrał próbki w gospodarstwie i wykrył wirusa ptasiej grypy, gdy jego właściciel zgłosił, że znajduje martwe zwierzęta.

ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI, choroba potwierdzona w Niemczech i w Holandii

Grypa ptaków potwierdzona na terytorium Holandii i Niemiec

Służby weterynaryjne poinformowały o potwierdzeniu grypy ptaków (HPAI) u drobiu oraz dzikich ptaków na terytorium Królestwa Niderlandów oraz u dzikich ptaków w Niemczech. Wirus został potwierdzony w tych państwach...

Wokół gospodarstwa został utworzony obszar zamknięty. Oznacza to, że na wszystkich farmach w miejscowości Neubukow, gminie Biendorf i mieście Rerik, cały drób musi być trzymany w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych.

Właściciele gospodarstw mają obowiązek informowania urzędu weterynaryjnego o stanie swoich stad oraz o przestrzeganych zasadach higieny. Do tej pory przypadki ptasiej grypy wykryto w czterech powiatach Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Minister rolnictwa landu, Till Backhaus ma zamiar w najbliższych dniach omówić z radami powiatów kolejne kroki w walce z tą chorobą. Władze nakazały hodowcom drobiu, by przetrzymywali kury w taki sposób, by nie miały kontaktu z dzikim ptactwem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA