Notowania drobiu uległy zmianie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
03-10-2023,14:50 Aktualizacja: 03-10-2023,13:14
A A A
Ceny zakupu żywca drobiowego w trzecim tygodniu września zostały skorygowane. Kurczęta i kaczki brojlery potaniały, a cena indyków i gęsi tuczonych wzrosła. 
 
Na rynku krajowym w dniach 18 - 24 września za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 5,21 zł za kg. Cena ta była o 1% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 2% niż przed miesiącem. 
 
Notowania w skupie indyków, po dynamicznym spadku trwającym od początku bieżącego roku, ustabilizowały się na poziomie około 6,01 zł za kg. Cena ta była o 4 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 2 gr za kg niższa niż przed miesiącem. 
 
chów klatkowy, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, drobiarstwo, kury nieśne, Komisja Europejska, konsumenci, jaja

Klatkowy chów kur pozostanie w Polsce dominującym

Przymus likwidacji klatkowego chowu kur na terenie Unii Europejskiej zostanie wstrzymany. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zadeklarowała, że nie będzie dążyła do zmian prawa, które miały go wprowadzić. Analizy wpływu modyfikacji...
Kaczki brojlery skupowano średnio po 7,11 zł za kg, czyli o około 1% mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Dostawcy za gęsi tuczone otrzymywali 15,72 zł za kg. Było to o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% niż przed miesiącem. 
 
W odniesieniu do notowań sprzed roku, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, indyki były tańsze o 30%, kurczęta brojlery o 15%, kaczki brojlery o 4%, a gęsi o 1%. 
 
W trzecim tygodniu września w zakładach drobiarskich podrożało mięso kurcząt, a mięso indyków potaniało. Tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano średnio po 8,29 zł za kg, czyli o 10% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków w ciągu tygodnia potaniały o 3% do wartości 13,43 zł za kg. Były one o 5% tańsze niż przed miesiącem. W odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku tuszki kurcząt patroszonych były tańsze o 10,5%, a tuszki indyków o 5%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA