Gigant na rynku drobiu szykuje się do kolejnych przejęć

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KIPDiP (em) | redakcja@agropolska.pl
08-01-2022,10:00 Aktualizacja: 07-01-2022,12:56
A A A

Grupa LDC - największy producentów drobiu we Francji oraz jeden z najmocniejszych graczy na rynku europejskim - rozważa przejęcia w kilku państwach, także w Polsce.

O sprawie informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz powołując się na doniesienia agencji Reuters. LDC we Francji odpowiada już za 40 proc. rynku drobiu, co ogranicza efektywną realizację strategii dalszego wzrostu w kraju.

salmonella, kury nioski, zwalczanie salmonelli u kur niosek, bioasekuracja w gospodarstwach

Salmonella u kur niosek będzie dalej zwalczana

Wdrożenie krajowego programu zwalczania salmonelli u kur niosek w 2022 r. - zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa, który trafił do prac rządowych. Jego celem jest ograniczenie występowania tej bakterii u drobiu, a tym samym...

Ekspansja na zewnątrz ma jednak w tym pomóc. Gigant preferuje przejmowanie firm rodzimych za granicą, ale nie są wykluczone inne możliwości.  

Philippe Gelin, szef operacji międzynarodowych LDC przekazał agencji Reuters informacje, że grupa rozważa w pierwszej kolejności wzmocnienie pozycji na rynkach zagranicznych poprzez akwizycje w Polsce, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii, czyli w krajach, w których już prowadzi biznes. Analizowane są możliwości przejęć także w innych państwach europejskich, na przykład graniczącymi z Węgrami.

Istnieje kilku potencjalnych partnerów, z którymi nawiązano kontakt, ale firma nie podaje szczegółów. Gelin oświadczył, że producent ma możliwości dokonania dużych przejęć, a udziały większościowe mogą dotyczyć podmiotów wykazujących sprzedaż na poziomie 200 milionów euro rocznie.

Gigant drobiarski od kilku już lat jest bardzo aktywny na rynku fuzji i przejęć. KIPDiP przypomina, że Grupa LDC posiada w Polsce aktywa skupione wokół Drosedu. Francuzi nabyli ponadto większość udziałów Kiplama, belgijskiego importera i dystrybutora mięsa drobiowego oraz nawiązali współpracę z przedsiębiorstwem Capestone w Walii, które kontroluje 7 proc. brytyjskiego rynku "wolny wybieg" i produkcji ekologicznej.

LDC kupił również zakłady Doux oraz producentów kaczek Péridy i Couthouis oraz nabył udziały w malezyjskim przedsiębiorstwie Leong Hup, jednym z wiodących w Azji Południowo-Wschodniej. Firma jest bowiem obecna na rynkach Indonezji, Wietnamu, Filipin i Singapuru.
 Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA