Gęsina na świętego Marcina. Szykuje się weekend pełen atrakcji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2017,11:30 Aktualizacja: 29-10-2017,11:50
A A A

Już 11 i 12 listopada w Przysieku pod Toruniem odbędzie się Festiwal Gęsiny. Impreza będzie głównym wydarzeniem tegorocznej kampanii "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina".

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zapewnia, że podczas dwudniowego święta nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Zaplanowano m.in. połączone z degustacją prezentacje kulinarne w wykonaniu gwiazd z Magdą Gessler na czele. Gęsia karczma oferować będzie wykwintne dania i przekąski przy muzyce na żywo.

Gęsina nie tylko na świętego Marcina, gęsina, produkcja gęsiny, festiwal kulinarny, KRD-IG

Gęsina nie tylko na św. Marcina. Festiwal kulinarny rozstrzygnięty

Za nami gala finałowa drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego "Gęsina nie tylko na św. Marcina". Podczas kulinarnego święta kucharze musieli przygotować potrawę z dowolnej części gęsiny. Jury, które tworzyły...

Z kolei najmłodsi będą mogli miło spędzić czas w strefie dla dzieci, gdzie przewidziane są przedstawienia teatralne i ciekawe warsztaty prowadzone przez animatorów. Na amatorów mocnych wrażeń czekać będzie  natomiast 8-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Na trasach Bydgoszcz-Przysiek-Bydgoszcz i Toruń-Przysiek-Toruń 11 i 12 listopada uruchomione zostaną w godzinach 9.30-17 bezpłatne autobusy.

Najlepszym wytwórcom produktów z gęsi, którzy zaprezentują się w Przysieku, przyznane zostaną prestiżowe Złote Półgęski. Patronem konkursu, adresowanego do małych firm oferujących przysmaki z tego gatunku mięsa jest Piotr Całbecki, marszałek województwa.

W ramach kampanii "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina" w restauracjach regionu trwają konkursy z nagrodami. 2017 gęsich tuszek trafi ponadto do mieszkańców.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA