Drobiarze otwierają chiński rynek dla naszego mięsa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KRD-IG, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-05-2018,14:50 Aktualizacja: 14-05-2018,15:09
A A A

Seria spotkań na wysokim szczeblu między przedstawicielami Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej a chińskimi władzami weterynaryjnymi i administracją rządową jest kolejnym krokiem, który ma sprawić, że nasz drób wróci na rynek Państwa Środka.

KRD-IG prowadzi w tym wielkim kraju działania, które mają doprowadzić do ponownego otwarcia tego rynku dla polskiego drobiu, rozszerzenia asortymentu produktów i listy eksporterów uprawnionych do wysyłek mięsa drobiowego do Państwa Środka oraz stworzenie producentom warunków do szybkiego rozwoju sprzedaży.

produkcja drobiu w polsce, drób, eksport drobiu, handel mięsem, łukasz czech

Polska coraz więcej zarabia na drobiu. Ale trzeba szukać rynków zbytu

W 2017 r. Polska wyprodukowała około 2,69 mln ton drobiu z czego 1,12 mln ton trafiło na eksport. Analizy wskazują, że w tym roku możemy liczyć na powyżej 1,3 proc. wzrostu wytwórczości. Drób jest jednym z najbardziej...

13 maja podczas szczytu IFPS odbyło się m.in. spotkanie przedstawicieli rady oraz producentów drobiu z Polski (Bomadek, Drobex, Łukosz) z najwyższymi władzami CNCA (służby weterynaryjne), CIQA (stowarzyszenie służb weterynaryjnych) oraz nowo powołanej instytucji SMRA.

Misja realizowana przy okazji konferencji IFPS oraz targów SIAL China ma bardzo duże znaczenie w kontekście ponownego otwarcia rynku chińskiego dla rodzimego drobiu. Podczas spotkań goście z Polski podkreślili, że już od dawna jesteśmy gotowi do wysyłki wysokiej jakości i w pełni bezpiecznego mięsa.

Gospodarze rozmów z kolei zapewnili, że ostatnim elementem koniecznym do otwarcia rynku jest podpisanie znowelizowanego protokołu bilateralnego. A kluczem do sukcesu jest zaangażowanie w ten proces nie tylko przedstawicieli branży, ale również polskich władz i administracji rządowej najwyższego szczebla.

- Wierzymy, iż przebywająca w Pekinie delegacja resortu rolnictwa pod przewodnictwem Sekretarza Stanu, Pana Jacka Boguckiego udzieli nam wsparcia w osiągnięciu pożądanego celu jakim jest ostateczny powrót rodzimego drobiu do Chin - mówi Łukasz Dominiak, Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej.

16 maja rozpoczną się w Szanghaju targi SIAL China 2018. KRD-IG zorganizuje tam ponad 70-metrowe stoisko, na którym zaplanowane zostały liczne spotkania handlowe. W skład naszej delegacji weszli liczni przedstawiciele firm zrzeszonych w radzie - Bomadek, Drobex, Efarm, Indykpol, Koziegłowy, Łukosz, Noridane, Superdrob i Wipasz.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu