Drób w skupie drożeje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-03-2023,14:35 Aktualizacja: 21-03-2023,9:48
A A A
Ceny wszystkich monitorowanych gatunków drobiu w drugim tygodniu marca wzrosły. W tym samym czasie mięso drobiowe również podrożało.  
 
Kurczęta brojlery w dniach od 6 do 12 marca skupowano średnio po 5,86 zł za kg. Cena ta była o 4 gr za kg wyższa niż tydzień wcześniej oraz o 3% niż przed miesiącem i o 19% niż przed rokiem.
 
Indyki w ciągu tygodnia podrożały o 5 gr za kg do wartości 8,94 zł za kg. Były one 2 gr za kg tańsze niż przed miesiącem, ale o 26% droższe niż przed rokiem. 
 
produkcja drobiu, rynek drobiarski, grypa ptaków, Dorota Pasińska

Rynek drobiarski będzie się rozwijać, ale zagrożeń nie brakuje

Polska prawdopodobnie pozostanie w 2023 r. liderem w UE w eksporcie drobiu do krajów trzecich - oceniła dr Dorota Pasińska z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Istotnym czynnikiem ryzyka dla sektora pozostanie grypa...
 
Producenci za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 7,71 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg wyższa niż przed tygodniem i o 1 gr za kg niższa niż przed miesiącem. Kaczki były jednocześnie o 21% droższe niż przed rokiem. 
 
W drugim tygodniu marca cena tuszek kurcząt patroszonych wyniosła 9,43 zł za kg i była o 3 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 10% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano średnio po 14,92 zł za kg, czyli o 4% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% taniej niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek kurcząt, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, była o 3% wyższa niż przed rokiem, a cena tuszek indyków o 26%.
 
  

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA