Ceny większości gatunków drobiu wzrosły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-04-2021,15:20 Aktualizacja: 20-04-2021,15:12
A A A
Notowania większości gatunków drobiu w pierwszej połowie kwietnia wzrosły. W tym okresie podrożały kurczęta brojlery i indyki, a kaczki brojlery potaniały.
 
Dostawcy za kurczęta brojlery w dniach 5-11 kwietnia uzyskiwali średnio 3,74 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% niż przed miesiącem. 
 
Indyki średnio wyceniono po 5,71 zł za . Ich cena była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej i o 2,5% niż przed miesiącem. 
 
Kaczki brojlery kupowano przeciętnie po 4,62 zł za kg. Ich cena była o 4 gr za kg niższa niż w poprzednim notowaniu, ale o 4 gr za kg wyższa niż przed miesiącem. 
 
eksport jaj z UE, przetwory, jaja w skorupkach, produkcja jaj, eksport do krajów trzecich

Jak wygląda unijny eksport jaj i przetworów?

Eksport jaj i przetworów z Unii Europejskiej do państw trzecich w styczniu 2021 r. wzrósł o ponad 1/3. Największym importerem stała się Szwajcaria.    Łączny eksport jaj i ich przetworów do państw trzecich w styczniu...
W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, kurczęta brojlery były droższe o 16%, indyki o 6%, a kaczki brojlery o 4%. 
 
W pierwszej połowie kwietnia zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt przeciętnie po 6,16 zł za kg. Cena ta była o 2% niższa niż w poprzednim tygodniu, ale odpowiednio o 3% i o 48% wyższa niż przed miesiącem i rokiem. 
 
Tuszki indyków wyceniono na 11,06 zł za kg. Było to o 4% drożej niż przed tygodniem oraz o 1% taniej niż miesiąc wcześniej, a także o 12% droższe niż w analogicznym tygodniu 2020 r.
 
Według prognoz Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) ożywienie gospodarcze prawdopodobnie pobudzi popyt na mięso drobiowe. Dzięki temu w 2021 r. produkcja kurcząt brojlerów na świecie może przekroczyć 102 mln ton. Będzie to o 1,5% więcej niż w 2020 r.
 
Spośród największych światowych producentów wzrost produkcji kurcząt brojlerów przewidywany jest o 3% w Chinach, o 2% w Brazylii oraz o 1% w Unii Europejskiej.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA