Ceny drobiu uległy niewielkiej korekcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-09-2023,15:20 Aktualizacja: 19-09-2023,16:04
A A A
Notowania kurcząt brojlerów w drugim tygodniu września spadły, a gęsi tuczone podrożały. W tym czasie cena indyków i kaczek brojlerów pozostała bez zmian. 
 
W dniach od 4 do 10 września cena skupu kurcząt brojlerów wyniosła 5,28 zł za kg. Była ona o 1% niższa niż przed tygodniem i o 2% niż miesiąc wcześniej. 
 
Dostawcy za indyki, podobnie jak w poprzednim tygodniu, otrzymywali średnio 5,98 zł za kg. Cena tego żywca była o 3% niższa niż przed miesiącem. 
 
Gęsi tuczone wyceniono na 15,28 zł za kg. Ich cena była o 1% wyższa niż przed tygodniem oraz o 1,5% niższa niż przed miesiącem. 
 
Porozumienie Rolnicze Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich, drobiarze, mity, kłamstwa, antybiotyki, grypa kotów, HPAI

Drobiarze wciąż muszą prostować mity, półprawdy i oszczerstwa

Drobiarze wystosowali wspólne stanowisko przeciwko powielaniu przez media mitów, półprawd i oszczerstw względem sektora produkcji drobiu. Branża drobiarska stała się w ostatnich dniach przedmiotem bezpardonowych ataków...
Kaczki brojlery, podobnie jak tydzień wcześniej, skupowano średnio po 7,23 zł za kg. Było to o 1% tańsze niż przed miesiącem. 
 
W odniesieniu do cen sprzed roku kurczęta brojlery były tańsze o 13%, indyki o 30%, gęsi o 5%, a kaczki brojlery o 2%. 
 
Zakłady drobiarskie, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 8 zł za kg. Było to o 2 gr za kg mniej niż w poprzednim tygodniu. Cena ta była odpowiednio o 2% i 13% niższa niż przed miesiącem i rokiem. 
 
Tuszki indyków zbywano średnio po 13,69 zł za kg, czyli o 1% taniej niż tydzień wcześniej, o 0,4% niż przed miesiącem i o 6% niż przed rokiem.
 
W okresie od stycznia do lipca 2023 r. wartości eksportu żywca, mięsa i przetworów drobiowych wyniosła 2,9 mld euro (około 13,6 mld zł). 
 
W okresie siedmiu miesięcy z kraju wyeksportowano 1,2 mln ton produktów drobiowych, czyli o 3% więcej niż przed rokiem. W tym czasie do Polski trafiło 120 tys. ton drobiu, czyli o 4% mniej niż w analogicznym okresie 2022 r.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2023

Hoduj z głową bydło:

-Wspólny cel, czyli zdrowe racice

-Mimo kryzysu dopiął swego

-W budkach mają komfortowo

-Aby krowy wygonie leżały

-Różne sytuacje doju

 

PRENUMERATA