Ważna konferencja dla hodowców bydła. Zapraszamy do udziału

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-11-2020,8:40 Aktualizacja: 25-11-2020,8:44
A A A

Pierwsze międzynarodowe spotkanie BovINE odbędzie się w Polsce. Będzie ono dotyczyć zrównoważonej produkcji wołowiny w Europie, a także polityki i praktyki w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zapraszają wszystkie podmioty sektora wołowiny z całej Europy do wzięcia udziału w pierwszym międzynarodowym spotkaniu BovINE.

BovINE jest to jedyna sieć finansowana ze środków europejskich, której głównym celem jest poprawa kondycji i zrównoważonego rozwoju całego sektora wołowiny.

Podczas spotkania wykładowcy będą się dzielić innowacjami naukowymi i przykładami dobrych praktyk rolniczych z uczestnikami z całej Europy. Omówią także innowacyjne i praktyczne rozwiązania aktualnych wyzwań stojących przed sektorem wołowiny.

cena wołowiny, żywiec wołowy, bydło rzeźne, skup bydła,

Żywiec wołowy w UE drożeje. A w Polsce?

Ceny zakupu żywca wołowego w ostatnim tygodniu października w Unii Europejskiej nieznacznie wzrosły. Z kolei bydło w Polsce było skupowane średnio o 1 gr za kg taniej niż przed tygodniem.     Biuro Analiz i Strategii Krajowego...

Uznani wykładowcy i eksperci zabiorą głos

W wydarzeniu, które odbędzie się 1 grudnia, do wygłoszenia prelekcji zostali zaproszeni Janusz Wojciechowski (Europejski Komisarz ds. Rolnictwa), Grzegorz Puda (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Jean Pierre Fleury (Przewodniczący Grupy Roboczej Copa-Cogeca „Wołowina i cielęcina”), Jacek Zarzecki (Przewodniczący Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego) oraz Jean Francoise Hocquete (Scientific Reference Group of International Meat Research 3GF, INRAE, President of EAAP cattle commission).

Organizatorem pierwszego spotkania BovINE w Polsce jest Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

- Bardzo się cieszę, że pierwsze międzynarodowe spotkanie BovINE jest organizowane przez naszego partnera, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną europejskie i polskie perspektywy dotyczące przyszłości produkcji wołowiny w Europie oraz wirtualnie zgromadzi rolników, doradców, badaczy i innych interesariuszy z całej Europy - mówi koordynator projektu BovINE, profesor Maeve Henchion z Irlandii.

Podczas spotkania zostaną także omówione tematy zdrowia i dobrostanu zwierząt, wydajności produkcji i jakości mięsa oraz zrównoważenia środowiskowego.

paszporty bydła, System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt ARiMR

Podwyżka i obniżka za paszporty bydła. Dwie stawki zamiast jednej

Za wydanie paszportu bydła oraz jego duplikatu będą dwie stawki zamiast jednej. Średnioroczna liczba wydawanych przez ARiMR takich dokumentów sięga ok. 2,2 mln sztuk. W fazie opiniowania znalazł się projekt nowelizacji rozporządzenia...

Jakie wyzwania stoją przed europejskimi hodowcami?

Wykładowcy przekażą swoje rekomendacje dotyczące konkretnych wyzwań stojących obecnie przed europejskimi hodowcami bydła. Należą do nich między innymi kulawizna buhajów, zmniejszenie śmiertelności nowo narodzonych cieląt, zmniejszenie śladu węglowego produkcji wołowiny, planowanie ekonomiczne hodowli bydła mięsnego oraz narzędzia monitorowania zwierząt w produkcji wołowiny.

- Kamieniem węgielnym Europejskiego Zielonego Ładu jest unijna strategia "od pola do stołu". Celem strategii jest zapewnienie obywatelom Europy dostępu do zdrowej, przystępnej cenowo i zrównoważonej żywności, przeciwdziałanie zmianie klimatu, ochrona środowiska i zapewnienie sprawiedliwego zwrotu gospodarczego w łańcuchu dostaw - mówi gospodarz spotkania Jerzy Wierzbicki, Prezes PZPBM, inicjator i organizator sześciu edycji Forum Sektora Wołowiny.

- Jesteśmy dumni, że projekt BovINE ułatwia włączenie rolników do realizacji rozwiązań tej strategii. Organizacja pierwszego międzynarodowego spotkania BovINE, opierającego się na cyklu wydarzeń krajowych, które niedawno odbyły się w dziewięciu krajach europejskich, stanowi konkretną platformę do dzielenia się tymi rozwiązaniami ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Serdecznie zapraszam do udziału - dodaje Wierzbicki.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie wykładów z języka angielskiego na polski.

  • Harmonogram konferencji dostępny jest TUTAJ
  • Rejestracja dostępna jest TUTAJ
  • Więcej informacji o projekcie BovINE można znaleźć TUTAJ

Więcej informacji dotyczących hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA