Refundacja zakupu jałówek hodowlanych. Wnioski można składać do 31 lipca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
13-07-2017,13:20 Aktualizacja: 13-07-2017,13:18
A A A
Agencja Rynku Rolnego do końca lipca przyjmuje wnioski dotyczące refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych. Dokumenty należy składać do oddziału terenowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta mleka.
 
Pomoc jest skierowana do producentów mleka w formie refundacji części kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych. Będzie ona przysługiwała do nie więcej niż 30 sztuk zwierząt zakupionych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 lipca 2017 r.
 
Dopłatami będą objęte jałówki, które w dniu zakupu miały między 3 a 24 miesiące. Dodatkowo muszą one być zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich i mieć wystawione świadectwo potwierdzające ich pochodzenie.
 
XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Minikowo

Najpiękniejsze bydło mleczne Pomorza i Kujaw

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie oraz towarzysząca im XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych przyciągnęły tłumy zwiedzających. W hali widowiskowej targów 19 hodowców zaprezentowało 77 krów i...
Ponadto jałówki muszą pochodzić ze stada objętego oceną wartości użytkowej bydła. Do otrzymania pomocy będzie uprawniony producent mleka, który w dniu złożenia wniosku posiadał krowy typu użytkowego mleczny lub kombinowany w wieku powyżej 24 miesięcy, albo nie posiadał w tym dniu krów, według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oraz sprzedał w 2016 r. do skupu mleko w ilości przynajmniej 5 tys. kilogramów.
 
Producent mleka jest zobowiązany do utrzymywania jałówek hodowlanych, do których otrzymał pomoc, nie krócej niż do dnia 31 lipca 2020 r.
 
Nabór wniosków o udzielenie pomocy w formie refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych jest prowadzony w terminie od 10 lipca 2017 r. do dnia 31 lipca 2017 r.
 
Wnioski należy składać do oddziału terenowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta mleka.
 
Za dzień złożenia wniosku o udzielenie pomocy uważa się dzień jego wpływu do właściwego OT ARR.
 
Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w mechanizmie „Pomoc w formie refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych” znajdziesz tutaj
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA