Produkcja mleka w Rosji rośnie, a państwo pomaga hodowcom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-05-2016,13:20 Aktualizacja: 17-05-2016,13:23
A A A

Produkcja mleka w Rosji w 2015 r. wyniosła  30.78 mln ton. Wzrosła ona w 46 regionach, a najwięcej bo aż o 11,5 proc. w Republice Inguszetii. Duże komercyjne fermy mleczne wykazały wzrost produkcji o 6,1 proc. przy równoczesnym spadku tych wyników o 3,3 proc. w przypadku małych rodzinnych gospodarstw.

Hodowcy bydła mlecznego w Rosji zdaniem tamtejszego ministerstwa rolnictwa mogą poprawić wyniki produkcyjne swoich stad przez lepsze wykorzystanie genetyki, poprawę żywienia oraz innowacyjnych technologii. Mimo to niezbędne jest utrzymanie wsparcia dla sektora mleczarskiego, które w ubiegłym roku wyniosło 10,5 mld rubli - informuje portal The Dairy Site.

mleko, przetwory mleczne, dieta, zdrowie

Mleko jest zdrowe a jego produkcja rośnie

Dieta bogata w mleko i przetwory mleczne pozwala zachować prawidłową wagę ciała. Jego produkcja w Polsce rośnie mimo spadku pogłowia krów. Informacje te zostały przedstawione podczas konferencji „Mamy kota na punkcie mleka”,...


Program finansowania i modernizacji przemysłu mleczarskiego ma na celu umożliwienie budowy nowych ferm oraz rozbudowę i modernizację już istniejących gospodarstw. W ciągu ubiegłego roku dzięki tym inwestycjom produkcja mleka wzrosła o 234 tysiące ton.  

Program wsparcia państwa dla producentów mleka w Rosji zakłada dopłaty do każdego kilograma wyprodukowanego surowca a także dofinansowanie w wysokości 20 proc. kosztów budowy lub modernizacji budynków inwentarskich i gospodarstw - informuje portal The Dairy Site.

Wsparcie dla hodowców bydła mlecznego w Rosji ma być kontynuowane po to, aby możliwie jak najszybciej przyspieszyć wzrost produkcji mleka w tym kraju i tym samym uniezależnić się od importu surowca oraz produktów mleczarskich.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA