Ograniczenie produkcji mleka. Część rolników na tym skorzysta?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
06-08-2016,14:00 Aktualizacja: 06-08-2016,14:01
A A A

Ograniczenie produkcji mleka pod pręgierzem dopłat to zdaniem dużych producentów krok w dobrym kierunku - informuje TVP 1. Skąd bierze się nadprodukcja? Przez mniejszy import produktów mleczarskich do Chin oraz rosyjskie embargo.

- Jest wiele gospodarstw które wzięły kredyty na wyposażenie w kierunku produkcji mleka i oni niestety muszą produkować albo zbankrutować - mówił dla TVP 1 Henryk Domański, wiceprezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Producenci mleka już od kilku tygodni żądali regulacji na rynku. Dlatego na taki właśnie krok zdecydowała się Komisja Europejska. Po rozmowach ze środowiskiem mleczarskim całej Unii Europejskiej chce dopłacać 60 groszy do litra mleka, z którego produkcji zrezygnował rolnik.

- Ktoś kto ma inne dochody a produkcją mleka zajmował się jedynie hobbystycznie to jeżeli dostanie jakieś pieniądze za zaprzestanie tej produkcji myślę, że to jest dobra sprawa - podkreślał Henryk Domański.

Dzięki programowi KE rolnicy, dla których produkcja mleka jest jedynym dochodem mogliby w końcu doczekać się wyższych cen skupu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA