Odchów cieląt tematem bezpłatnych warsztatów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
21-08-2017,15:00 Aktualizacja: 21-08-2017,14:21
A A A

Hodowcy bydła mlecznego mogą bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu, które zostało zatytułowane: Warsztaty Odchowu Cieląt. Organizatorzy przewidują dwa spotkania w pełni poświęcone temu tematowi.

Odchów cieląt to najsłabsze ogniwo w chowie bydła mlecznego w naszym kraju. Przyczyn słabych wyników jest wiele, ale do najważniejszych należy niewystarczające przygotowanie pracowników obsługujących cielęta.

Celem praktycznych warsztatów odchowu cieląt jest poszerzenie grona osób, które potrafią profesjonalnie wykonywać czynności związane z przygotowaniem krów do porodu, z postępowaniem z cielęciem po porodzie, z odpajaniem tych zwierząt oraz monitoringiem odchowu.

bydło mięsne, konferencja, Karpacz, wołowina

Hodowcy, lekarze weterynarii i studenci wezmą udział w konferencji

Hodowcy i producenci bydła mięsnego, lekarze weterynarii oraz studenci będą mogli wziąć udział w IX Konferencji zatytułowanej: Hodowla Bydła Mięsnego w Polsce - Wyzwania i Perspektywy dla "Zielonej Doliny". Odbędzie się ona 10-12 września...

Warsztaty będą miały charakter praktycznych zajęć prowadzonych w małych grupach przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Do udziału w warsztatach zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby bezpośrednio obsługujące cielęta.

Warsztaty odbędą się 4 października 2017 r. w OHZ Osowa Sień w woj. lubuskim oraz 6 października 2017 r. w gospodarstwie rolno-hodowlanym państwa Zawadzkich w miejscowości Ciemnoszyje w woj. podlaskim.

Hodowcy, którzy chcą wziąć udział w warsztatach mogą przesłać maila na adres

Organizatorem warsztatów jest Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Sponsorami warsztatów są firmy Schils, Dumoulin, Vet Expert oraza Nutrimix. Patronat medialny nad Warsztatami Odchowu Cieląt objął dwumiesięcznik Hoduj z Głową z Bydło.

Więcej informacji na temat Warsztatów Odchowu Cieląt można znaleźć tutaj

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA