Mleko w skupie w końcu podrożało

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-08-2020,11:35 Aktualizacja: 25-09-2020,11:04
A A A

Ceny skupu mleka w Polsce są stabilne z tendencją rosnącą. Mleczarnie w końcu płaciły nieco więcej niż przed miesiącem. To pierwsza od marca podwyżka notowań tego surowca.

Mleko w skupie w lipcu kosztowało średnio niemal 1,31 złotych za litr. Oznacza to, że jego notowania były nieco wyższe tj. o 0,1% niż miesiąc wcześniej, kiedy to surowiec kosztował 1,30 zł za litr oraz o 0,4% więcej niż rok wcześniej.

Mleko w skupie jeszcze w marcu kosztowało 1,37 zł za litr. W kwietniu jego notowania zmalały do poziomu 1,32 zł za litr. Tendencja ta utrzymywała się również w kolejnych miesiącach. W maju mleczarnie płaciły za surowiec 1,31 zł/l, za w czerwcu 1,30 zł/l.

  • Mleko w lipcu w naszym kraju kosztowało niemal 1,31 zł za litr
  • Cena mleka w Polsce w czerwcu wyniosła średnio 1,30 zł za litr
  • Mleko po raz pierwszy od marca podrożało w skali miesiąca
  • Ceny artykułów mleczarskich są mniej stabilne
  • Cena mleka przerzutowego wynosi obecnie 400 euro za tonę i rośnie od 13 lipca

wybór matki buhajów, buhaj inseminacyjny, wartość hodowlana, PFHBiPM,

Jak odbywa się wybór matki buhajów?

Krowy o najwyższej wartości genetycznej w stadzie maja szansę stać się matkami buhajów. Kryteria wyboru tych samic są zapisane w programach hodowlanych a zwierzęta, które spełniają wymagania stają się matkami potencjalnych...

Mleczarnie najwięcej płacą na Podlasiu

Cena skupu mleka minimalnie wzrosła, ale już trzeci miesiąc z rzędu w żadnym województwie nie osiągnęła ona wartości 1,4 zł za litr.

Producenci mleka z województwa podlaskiego otrzymywali za surowiec 1,35 zł za litr.

Cena za mleko przekroczyła 1,30 złotych w 6 województwach. Producenci tego surowca z woj. lubuskiego otrzymywali 1,34 zł/l, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego 1,32 zł/l, opolskiego i wielkopolskiego 1,31 zł/l.

Mleczarnie płaciły stawki poniżej 1,30 złotych za litr producentom mleka z 10 województw. 1,29 zł za litr otrzymywali rolnicy z woj. mazowieckiego i lubelskiego, 1,28 zł/l z podkarpackiego, 1,27 zł za litr z woj. zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a 1,26 zł/l z woj. śląskiego oraz pomorskiego.

Najniższe stawki za mleko oferowały mleczarnie w woj łódzkim (1,23 zł/l), świętokrzyskim i małopolskim (1,22 zł/l).

Zestawienie lipcowych cen mleka w tabeli znajdziesz TUTAJ.

zmowa na rynku pasz, Polmass, Ekoplon , tomasz chróstny, uokik

Zmowa na rynku pasz. UOKiK nałożył milionowe kary

UOKiK nałożył łącznie ponad 17 mln zł kary dla producentów pasz dla zwierząt - firm Polmass i Ekoplon - za porozumienia ograniczające konkurencję - poinformował Urząd w środę w komunikacie. Według Urzędu Ochrony Konkurencji i...

Ceny artykułów mleczarskich są mniej stabilne, niż mleka. Jak informuje TVP 1, w sprzedaży hurtowej odtłuszczone mleko w proszku kosztuje od 8,7 do 9 zł za kg.

Masło w blokach kosztuje między 15 a 16 zł za kg, a sery dojrzewające w tym Morski, Podlaski i Zamoyski od 11,80 do 12,50 zł za kg.

Mleko przerzutowe drożeje

Mleko przerzutowe jest to surowiec, który zakłady przetwórcze sprzedają między sobą. Jego ceny są wyznacznikiem rynkowych zmian.

Aby mleczarnie mogły podnieść ceny skupu mleka wzrostowy trend notowań mleka przerzutowego musi się utrzymywać przez minimum miesiąc, a nawet dwa.

Przy tendencji spadkowej wystarczą dwa tygodnie, żeby te obniżyły stawki skupu.

Cena mleka przerzutowego w notowaniach foodcom.pl wynosi obecnie 400 euro za tonę. Tendencja zwyżkowa jego notowań utrzymuje się już od 13 lipca.


Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA