Mleko nie zwalczy COVID-19. Izba ostrzega przed oszustami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2020,9:15 Aktualizacja: 01-04-2020,9:21
A A A

Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają się osoby, które oferują produkt nazywany "mlekiem leczącym COVID-19". Są one oszustami - ostrzega Polska Izba Mleka.

Agnieszka Maliszewska, dyrektor PIM podkreśla w oświadczeniu, że ofiarami oszustwa padają głównie osoby starsze, czyli szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem.

koronawirus, oszustwa zwiąane z epidemią koronawirusa, Komenda Główna Policji

Oszuści już żerują na koronawirusie. Zapukają też do rolników

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując rozprzestrzenianie się koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości "anty" lub podszywają się pod państwowe służby.   Gdy tylko w...

"Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że produkt oferowany jest w opakowaniach litrowych za horrendalną cenę ok. 100 zł za litr. Żaden producent i przetwórca mleka nie jest związany z tą haniebną próbą oszustwa ludzi, w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się świat" - podkreśla szefowa izby.

Jednocześnie Polska Izba Mleka prosi wszystkich, którzy już mieli kontakt z naciągaczami albo mają wiedzę o takich zdarzeniach, o przekazanie informacji policji.

"W tych trudnych chwilach troska o osoby starsze nabrała szczególnego znaczenia. Apelujemy i prosimy o zadbanie o nasze babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz o naszych starszych wiekiem sąsiadów. Zadbajmy o naszych bliskich" - napisała Maliszewska.

Izba zapewnia, że mleko pochodzące od polskich rolników, a następnie przetwarzane w rodzimych mleczarniach, jest najwyższej jakości oraz w pełni bezpiecznym produktem. Warto też pamiętać, iż COVID-19 nie przenosi się za pośrednictwem żywności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA