Medale EuroTier 2021. Czujnik do analizy s.m. pójła dla cieląt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
24-02-2021,9:15 Aktualizacja: 24-02-2021,7:57
A A A

Firma Holm & Laune GmbH & Co. KG otrzymała srebrny medal targów EuroTier 2021 za elektroniczny czujnik refraktometru o nazwie Brix TS-sensor.

Czujnik refraktometru Brix TS-sensor jest instalowany w pojemniku mieszającym automatycznej stacji pojenia Calf Expert.

Urządzenie to na bieżąco analizuje zawartość suchej masy (s.m.) w pójle preparatu mlekozastępczego przygotowywanego dla cieląt i koryguje jej poziom.

Analiza suchej masy pójła jest niezbędna, ponieważ poszczególne produkty tj. preparaty mogą się różnić jej zawartością. Tymczasem koncentracja proszku mlecznego w pójle powinna być stała.

EuroTier, hodowla zwierząt, Covid-19, bydło, bydło mleczne, bydło mięsne, zwierzęta hodowlane, medale EuroTier 2021

Medale EuroTier 2021. Stacja wolna od patogenów

Firma URBAN GmbH & Co. KG otrzymała srebrny medal EuroTier 2021 za stację żywienia dla cieląt Alma Pro Hygiene Set. Stacja została wyposażona w zestaw, w którym za pomocą promieniowania UV-C niszczone są chorobotwórcze patogeny....

W wielu oferowanych na rynku urządzeniach kalibracja jest przeprowadzana ręcznie. W przypadku stacji Calf Expert wyposażonej w czujnik Brix TS-sensor, koncentracja pójła jest na bieżąco sprawdzana i jeśli występują w niej pewnej odchylenia, są one automatycznie korygowane.

Urządzenie, jak podkreśla producent, zapewnia także stałą wartość s.m. w skarmianym mleku pełnym, do którego w razie potrzeby dodawany jest proszek mleczny.

Targi EuroTier 2021 z powodu pandemii Covid-19 odbyły się wirtualnie. Od 9 do 12 lutego hodowcy mogli wziąć w nich udział za pośrednictwem platformy cyfrowej.

Niezależny komitet ekspertów powołany przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG przyznał jeden złoty i siedem srebrnych medali w konkursie Innovation Award EuroTier, do którego zgłoszonych zostało 80 produktów. Sześć z nich dotyczy najnowszych rozwiązań stosowanych w hodowli i produkcji bydła.

Złotym medalem została nagrodzona toaleta dla krów CowToilet holenderskiej firmy Hanskamp.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA