Krowy mleczne nie lubią upałów. Weź udział w konferencji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-03-2016,18:00 Aktualizacja: 12-03-2016,14:59
A A A

Krowy mleczne narażone na długotrwałe działanie wysokich temperatur ulega stresowi cieplnemu, który ma negatywny wpływ na ich produkcyjność oraz rozród. W ostatnich latach wskutek zmian klimatycznych problem ten dotyka także polskie stada.

Stres cieplny u bydła mlecznego staje się codziennym problemem polskich hodowców. Dlatego Uniwersytety Rolniczy w Krakowie organizuje konferencję pod tytułem „Jak przygotować krowę do letnich upałów”. Wykładowcami będą specjaliści z Izraela, Niemiec i Polski.

Stres cieplny, możliwości schładzania krów latem w kontekście dobrostanu oraz wyposażenia obór, odpowiednie przygotowanie pasz, a także metody żywienia mlecznic w trakcie wysokich temperatur. To będą główne tematy kwietniowej konferencji.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych hodowców, doradców żywieniowych, lekarzy weterynarii do wzięcia udziału w konferencji. Odbędzie się ona 7 kwietnia na terenie UR w Krakowie w centrum kongresowym przy ulicy 29 listopada 46.

Opłata konferencyjna wynosi 150 zł za osobę i obejmuje materiały konferencyjne oraz lunch. Pieniądze można wpłacić na konto: Bank BPH 67 1060 0076 0000 3210 0014 7293 z dopiskiem: krowa upał 2016 + nazwisko i imię.

Więcej informacji na temat konferencji „Jak przygotować krowę do letnich upałów” można znaleźć na stronie internetowej Szkoła Żywienia

Szczegółowy program konferencji można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA