Krowy mleczne nie lubią upałów. Weź udział w konferencji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-03-2016,18:00 Aktualizacja: 12-03-2016,14:59
A A A

Krowy mleczne narażone na długotrwałe działanie wysokich temperatur ulega stresowi cieplnemu, który ma negatywny wpływ na ich produkcyjność oraz rozród. W ostatnich latach wskutek zmian klimatycznych problem ten dotyka także polskie stada.

Stres cieplny u bydła mlecznego staje się codziennym problemem polskich hodowców. Dlatego Uniwersytety Rolniczy w Krakowie organizuje konferencję pod tytułem „Jak przygotować krowę do letnich upałów”. Wykładowcami będą specjaliści z Izraela, Niemiec i Polski.

Stres cieplny, możliwości schładzania krów latem w kontekście dobrostanu oraz wyposażenia obór, odpowiednie przygotowanie pasz, a także metody żywienia mlecznic w trakcie wysokich temperatur. To będą główne tematy kwietniowej konferencji.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych hodowców, doradców żywieniowych, lekarzy weterynarii do wzięcia udziału w konferencji. Odbędzie się ona 7 kwietnia na terenie UR w Krakowie w centrum kongresowym przy ulicy 29 listopada 46.

Opłata konferencyjna wynosi 150 zł za osobę i obejmuje materiały konferencyjne oraz lunch. Pieniądze można wpłacić na konto: Bank BPH 67 1060 0076 0000 3210 0014 7293 z dopiskiem: krowa upał 2016 + nazwisko i imię.

Więcej informacji na temat konferencji „Jak przygotować krowę do letnich upałów” można znaleźć na stronie internetowej Szkoła Żywienia

Szczegółowy program konferencji można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA