I Forum Genetyczne PFHBiPM odbędzie się w Poznaniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-08-2018,14:00 Aktualizacja: 30-08-2018,12:40
A A A

Możliwości rozwoju polskiej hodowli w dobie selekcji genomowej oraz wykorzystania nowoczesnych technologii przez hodowców z innych krajów. To główne tematy I Forum Genetycznego, które obędzie się 1 października w Poznaniu.

"Genotypowanie zwierząt zarówno samców jak i samic weszło szeroko do pracy hodowlanej, ale jego optymalne wykorzystanie wymaga dostępu do wiedzy i narzędzi. I Forum Genetyczne ma na celu dać jego uczestnikom możliwość zorientowania się co dzieje się w hodowli bydła mlecznego w Polsce w dobie selekcji genomowej, jakie są możliwości i kierunki jej rozwoju oraz jak z nowych technologii korzystają na co dzień hodowcy w innych krajach" czytamy w komunikacie opublikowanym przez organizatora konferencji Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

genomowanie bydła, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Chip EuroG10K, bydło mleczne

Genomowanie samic nadal będzie kosztować mniej

Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na kolejne sezony utrzymał obniżony cennik za wykonanie w jej laboratorium badań markerów genetycznych z wykorzystaniem mikromacierzy Chip EuroG10K dla samic. Cena za...

PFHBiPM zaprasza na konferencję wszystkie osoby związane z hodowlą bydła i produkcją mleka, w tym hodowców producentów mleka oraz przedstawicieli organizacji hodowlanych, mleczarni, ośrodków doradztwa rolniczego, jednostek naukowych i techników rolniczych.

Wykłady wygłoszą Katarzyna Stachowicz (AbacusBio, Nowa Zelandia), Katarzyna Rzewuska (CGen PFHBiPM, Polska), Sebastian Mucha (CGen PFHBiPM, Polska), Stefan Rensing (VIT, Niemcy), David Girod (Evolution, Francja), Tomasz Strabel (CGen PFHBiPM, Polska) oraz Tomasz Krychowski (PFHBiPM).

Prelegenci omówią między innymi znaczenie ekonomiczne cech i preferencje hodowców bydła rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej, rozwój oceny wartości hodowlanej w Polsce w świetle oczekiwań hodowców czy wykorzystanie nowych technologii w hodowli w Polsce na tle trendów światowych.

Uczestnictwo w forum jest nieodpłatne, a liczba uczestników ograniczona. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konferencji muszą się wcześniej zarejestrować za pomocą formularza internetowego. Można go znaleźć TUTAJ

Rejestracja jest również możliwa telefonicznie pod numerem 61 222 39 87.

Program forum można znaleźć TUTAJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA