Bariera dla kredytów rolniczych będzie usunięta. Projekt ustawy już w Sejmie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marek Siudaj PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2024,9:20 Aktualizacja: 06-03-2024,9:23
A A A

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji Kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim – wynika z informacji zamieszczonej we wtorek na stronie internetowej Sejmu. Celem projektu jest wyjęcie kredytów dla rolników spod przepisów ustawy o kredycie konsumenckim.

Projekt nowelizacji Kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim został przyjęty na wtorkowym posiedzeniu rządu.

„Nowe przepisy usuną trudności i ograniczenia dotyczące udzielania kredytów dla rolników. Chodzi w szczególności o to, żeby nie stosować przepisów ustawy o kredycie konsumenckim do umów o kredyt zawieranych z osobą fizyczną, która prowadzi gospodarstwo rolne” – podano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

agencja, kredyty, kredyty skupowe, skupy

ARiMR: kredyty preferencyjne dla firm skupowych - dostępne w bankach

Kredyty skupowe dla podmiotów zajmujących się handlem zbożami będą dostępne w bankach współpracujących z ARiMR. We wtorek Agencja udostępni środki na dopłatę do oprocentowania kredytów przeznaczonych m.in. na skup zbóż -...

Wskazano, że nowe przepisy usuną ograniczenia dotyczące dostępu do finansowania dla rolników, które wynikają ze wzrostu kosztu, dodatkowej biurokratyzacji oraz z niepewności prawnej, jeśli chodzi o udzielanie kredytów ze wsparciem publicznym.

„Rozwiązanie zapobiegnie przejściowemu zablokowaniu lub ograniczeniu możliwości korzystania przez rolników np. z kredytów, które są objęte dopłatami z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowe przepisy wpłyną także na utrzymanie ciągłości finansowania działalności rolniczej” – wyjaśniono w komunikacie kancelarii premiera.

Nowe przepisy mają wejść w życie w 14 dni od momentu ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Poleć
Udostępnij