Wprowadzenie jednolitego podatku jest przesądzone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-10-2016,11:50 Aktualizacja: 25-10-2016,12:18
A A A
Wprowadzenie jednolitego podatku, łączącego PIT oraz składki na ZUS i NFZ jest przesądzone - potwierdził we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak wskazał, nie ma jednak jeszcze stanowiska rządu w tej sprawie, gdyż dopiero się ono "wykuwa". 
 
- Zmierzamy do tego, aby system podatkowy, który chcemy wprowadzać w Polsce, był przede wszystkim prostszy, przejrzystszy, odbiurokratyzowany. Przede wszystkim uwzględniał również kwotę wolną od podatku, a która dotychczas w tym systemie podatkowym, który mamy, nie była w takim zakresie, jak powinna być uwzględniona - powiedział Bochenek w Radiu Zet.

podatki, ordynacja podatkowa, finanse, ministerstwo rozwoju

Podatnicy będą pod ochroną. Ministerstwo ma pomysł

Wprowadzenie do Ordynacji podatkowej wydawanych z urzędu tzw. objaśnień podatkowych, które chroniłyby podatników, proponuje resort rozwoju w najnowszej wersji projektu ustawy, która ma poprawić otoczenie prawne...
I zadeklarował: - Wprowadzenie jednolitego podatku, który będzie integrował te składki ZUS-owskie, jak i również podatek dochodowy jest przesądzone. Natomiast kwestia formuły w jakiej to nastąpi, to jest oczywiście tematem wielu rozmów pomiędzy ministrami. Ministrowie analizują, jak to wpłynie na polską gospodarkę, bo ten podatek ma doprowadzić do tego, że system podatkowy w Polsce będzie bardziej sprawiedliwy.
 
Prowadzący rozmowę dziennikarz Konrad Piasecki pytał Bochenka o "sprzeczne" wypowiedzi ministrów rządu Beaty Szydło na ten temat. - Tylko od ministra Kowalczyka słyszę: podniesienie podatków dla najbogatszych+, a wicepremier Gowin mówi: żadnych podwyżek podatków dla najbogatszych nie będzie - powiedział.
 
- Cały czas w rządzie toczy się dyskusja na temat wielu reform, które wdrażamy. Jedną z tych reform jest gruntowna reforma systemu podatkowego. Dywagacje medialne ministrów, oczywiście nie do końca są zbieżne ze stanowiskiem rządu. Ponieważ stanowiska rządu w tej sprawie jeszcze nie ma, dopiero ono się wykuwa - odpowiedział rzecznik rządu.
 
W niedawnym wywiadzie dla PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, odpowiedzialny za prace nad jedną daniną Henryk Kowalczyk zapowiadał, że założenia jednolitego podatku, w tym planowana skala podatkowa będą przedstawione do połowy listopada.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021