Wielu chętnych na unijne wsparcie. Będzie można dłużej składać wnioski?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2017,8:55 Aktualizacja: 13-04-2017,9:10
A A A

Termin rozpatrywania wniosków o unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych może być przesunięty o miesiąc, do 28 czerwca - poinformował Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa. O dotacje ubiega się ponad 30 tys. rolników.

Obecny termin rozpatrzenia wniosków to 28 maja. Przesunięcie terminu miałoby zagwarantować, że rozpatrzone zostaną wszystkie złożone wnioski. - Jestem właśnie po analizie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i moimi pracownikami. Zastanawiamy się, czy nie przedłużyć o miesiąc - do 28 czerwca terminu rozpatrywania wniosków. To rozładowałoby napiętą sytuację - powiedział polityk.

PROW, modernizacja gospodarstw rolnych, ARiMR, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Do końca maja zostaną rozpatrzone wnioski ws. modernizacji gospodarstw

Do 28 maja zostaną rozpatrzone wszystkie wnioski o unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych - poinformowała we wtorek dyrektor z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Małgorzata Niemiec. O dotacje ubiega się ponad 30...

Wiceszef resortu był pytany o możliwość zwiększenia środków, w związku z dużym zainteresowaniem takim dofinansowaniem m.in. w Wielkopolsce. - Wiem, że są głosy, żeby jeszcze dołożyć środków finansowych i właśnie to analizujemy. I tak zwiększyliśmy dostępność tej koperty o 60 proc. Nie można było jej zwiększać w nieskończoność, żeby organizacyjnie nie zamknąć funkcjonalności oddziałów regionalnych – dodał Zarudzki.

W ramach wsparcia "modernizacja gospodarstw rolnych" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 rolnicy mogli ubiegać się o dotacje na inwestycje w produkcji zwierzęcej: prosiąt, bydła mlecznego oraz bydła mięsnego.

Największe dofinansowanie przysługuje chętnym na rozwój hodowli prosiąt - do 900 tys. zł, natomiast wsparcie do produkcji bydła może wynieść do 500 tys. zł. Na zakup maszyn można dostać maksimum 200 tys. zł. Poziom dofinansowania wynosi 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt