Ruszają szkolenia on-line dla rolników. Warto się zapisać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-07-2020,15:55 Aktualizacja: 06-07-2020,18:10
A A A

Od wtorku, 7 lipca rozpoczyna się cykl szkoleń on-line dla rolników - poinformowała w poniedziałek ARiMR. Rolnicy będą się mogli z ich dowiedzieć, jak skutecznie sięgać po środki pomocowe, m.in. na nawadnianie gospodarstw.

Agencja wyjaśniła, że szkolenia odbywać się będą przez cztery dni - we wtorek, środę, czwartek i piątek. Pierwszego dnia skierowane ono będzie dla osób z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

W środę (8 lipca) będą mogli wziąć w nim udział rolnicy z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, 9 lipca - z mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, a w piątek 10 lipca - pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Tomasz Nowakowski, ARiMR, Andrzej Bartkowiak, Państwowa Straż Pożarna, wypalanie traw

Obcinanie dopłat za wypalanie traw? To na razie groźby

Zaledwie w 0,02 proc. przypadków spośród 55 tys. pożarów traw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ukarała beneficjenta obniżeniem wypłat dopłat bezpośrednich. W każdym apelu o niewypalanie suchych traw...

Agencja poinformowała, że aby wziąć udział w szkoleniu online, trzeba skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: webinar@arimr.gov.pl.

Tematyka szkoleń będzie dotyczyła przede wszystkim oferowanych środków pomocowych - jak po nie sięgać, jak wypełniać wnioski.

Chodzi np. o premie dla młodych rolników, premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej czy modernizację gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania.

Agencja przypomniała, że o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, rolnicy mogą się ubiegać do 20 lipca br.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej