Ponad 100 milionów euro czeka na hodowców

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2022,10:00 Aktualizacja: 20-11-2022,11:04
A A A

Producenci rolni, którzy zawarli umowę ubezpieczenia od ryzyka strat spowodowanych salmonellą, od 1 grudnia mogą składać wnioski w ramach działania "zarządzanie ryzykiem" - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na działanie przewidziano ponad 108 mln euro. Dofinansowanie może być przyznane hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i posiadają prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów zwierząt.

zadrzewienia śródpolne, Krzysztof Ciecóra, wsparcie dla rolnictwa, PROW 2014-2020,

Będzie dalsze wsparcie na tworzenie zadrzewień śródpolowych

Ministerstwo rolnictwa w roku 2022 r. umożliwiło ubieganie się o wsparcie na tworzenie zadrzewień śródpolnych w ramach PROW 2014-2020. Pomoc będzie kontynuowana w ramach Planu Strategicznego - poinformował Krzysztof Ciecióra,...

Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o to wsparcie, muszą mieć zawartą umowę ubezpieczenia od ryzyka strat spowodowanych salmonellą. Powinno obejmować 1000 sztuk: rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego; 14 świń; 4 bydła.

Warunkiem przyznania wsparcia jest posiadanie umowy ubezpieczenia, z której wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Okres objęty ubezpieczeniem musi rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2022 r. Osoba zainteresowana dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia. Wysokość pomocy wynosi 70 proc. opłaconej składki.

Nabór wniosków w ramach działania "Zarządzanie ryzykiem" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020 potrwa do 30 grudnia. Dokumenty będą przyjmować biura powiatowe ARiMR. Wnioski można będzie złożyć osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR, a także wysłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Pierwszy nabór wniosków na to działanie trwał od 30 września do 31 października.
 

Poleć
Udostępnij