Pomoc za chryzantemy będzie wypłacona do końca roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Magdalena Jarco PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2020,9:20 Aktualizacja: 23-11-2020,9:24
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała wnioski dotyczące blisko 3,8 mln sztuk chryzantem doniczkowych i 3,5 mln chryzantem ciętych.

Chodzi o pomoc dla posiadaczy chryzantem, która jest udzielana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z powodu zamknięcia cmentarzy w całym kraju od 31 października do 2 listopada w związku z nasileniem się pandemii koronawirusa.

pomoc dla producentów kwiatów, zakaz wejścia na cmentarz, chryzantemy

Nie wiedzieli, co zrobić z chryzantemami, więc postanowili je rozdać

Od piątku do niedzieli mieszkańcom powiatu szczecineckiego rozdawane będą chryzantemy, których przedsiębiorcy nie sprzedali między 31 października a 2 listopada ze względu na zamknięcie cmentarzy. Do bezpłatnej dystrybucji trafi łącznie...

"Według danych wynikających ze złożonych wniosków na 18.11.2020 r. zgłoszono: 3 794 497 szt. chryzantem doniczkowych i 3 568 932 szt. chryzantem ciętych" - wskazało biuro prasowe ARiMR.

Jak wyjaśniono, ARiMR przyznaje pomoc dla posiadaczy chryzantem na podstawie ilości zgłoszonych w złożonych wnioskach oraz ilości wynikających z potwierdzeń odbioru przez uprawnione podmioty - "zgodnie z § 13za znowelizowanego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (nowelizacja w Dz.U. z 2020r., poz. 1932)".

Zgodnie z przepisami rozporządzenia pomoc zostanie wypłacona do końca grudnia. Rekompensata za niesprzedane chryzantemy wynosi w przypadku kwiatów doniczkowych 20 zł za sztukę, a ciętych 3 zł.

Pomoc przysługiwała posiadaczom co najmniej 50 kwiatów doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości oraz co najmniej 200 sztuk ciętych w fazie pełnej dojrzałości, które nadawały się do sprzedaży w dniu złożenia wniosku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY