Nabór wniosków o wsparcie dla zakładów przetwórstwa rybnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-07-2020,10:05 Aktualizacja: 24-07-2020,14:39
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła pierwszy z trzech planowanych naborów wniosków o wsparcie dla zakładów przetwórstwa rybnego. Rozpocznie się on 31 lipca i potrwa do 6 sierpnia 2020 r. - poinformowała ARiMR w piątkowym komunikacie.

Jak informuje ARiMR, zakłady przetwórstwa rybnego to kolejny adresat, po armatorach statków rybackich, do którego trafi pomoc rekompensująca straty gospodarcze wynikające z epidemii COVID-19, która będzie wypłacana z środków Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze".

pomoc publiczna, pomoc de minimis, pieniądze

Wiemy, jakiej pomocy publicznej udzielono rolnikom i rybakom

W 2018 r. udzielono w rolnictwie pomocy publicznej w wysokości 3,2 mld zł oraz pomocy w formie de minimis w wysokości 79,5 mln euro. W sektorze rybołówstwa wsparcie de minimis wyniosło 2,6 mln euro - poinformował w czwartek wiceminister...

O pomoc mogą ubiegać się zakłady przetwórstwa rybnego, działające jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które roczny przychód netto będą dokumentowały na podstawie potwierdzonego przez Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy, oświadczenia o rocznym przychodzie netto z tytułu sprzedaży produktów rybołówstwa lub akwakultury.

W komunikacie podano, że pomoc finansową przyznaje się w formie wypłaty premii określonej w umowie o dofinansowanie, na realizację operacji w zakresie wsparcia kapitału obrotowego, w wysokości 5 proc. rocznego przychodu netto.

Kolejne nabory wniosków w ramach tego działania odbędą się we wrześniu i pod koniec bieżącego roku.

Wnioski o dofinansowanie przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę