Firmy mogą się starać o miliony na nowe technologie w rolnictwie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2020,8:00 Aktualizacja: 11-09-2020,13:01
A A A

Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie "Agrotech", którego łączny budżet wynosi 100 mln zł - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pieniądze są przeznaczona na wsparcie nowych technologii w rolnictwie.

Finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z takich obszarów jak automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja, aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe, digitalizacja produkcji, przetwarzanie i zarządzanie, przetwórstwo rolno-spożywcze, innowacyjna żywność, biotechnologia, bioenergia i biomateriały.

GPW Ventures, kowr, innowacje w rolnictwie, Piotr Gębala, wojciech kędzia

Ryzyko się opłaci? Powstanie spółka wspierająca innowacje w rolnictwie

- Za kilka dni zostanie podpisany list intencyjny o współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcie Rolnictwa ze spółką Giełdy Papierów Wartościowych GPW Ventures - zapowiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Chodzi o...

Wnioski mogą składać przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja.

- Fundusze europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania. Technologie mogą się przyczynić do modernizacji rolnictwa w wielu krajach - powiedziała Anna Gembicka, wiceminister resortu.

Jak dodano w komunikacie, pieniądze na wsparcie "Agrotech" pochodzą z Programu Inteligentny Rozwój. Można je przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt