Związek Uczelni Lubelskich, czyli siła tkwi we współpracy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-12-2017,13:15 Aktualizacja: 18-12-2017,13:27
A A A

Zamiast zaciekle ze sobą rywalizować, trzy lubelskie uczelnie, które kształcą łącznie ponad 40 tysięcy studentów, postawiły na daleko idącą współpracę.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Politechnika Lubelska utworzyły Związek Uczelni Lubelskich.

Zielone światło dla inicjatywy dał minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który podpisał zgodę na utworzenie związku.

- Powołanie związku to przede wszystkim wola dobrej współpracy - podkreślił wicepremier.

Ursus, fabryka ciągników w Lublinie

Co trafia do Ursusa? Wizyta w fabryce w Lublinie

Żyjemy w czasach, w których ciągniki Ursus znowu są liczącą się marką na naszym rynku nowych traktorów. Wielu rolników je kupiło, ale jeszcze większa grupa zastanawia się, z jakich podzespołów i części są budowane? Czy...
- Do niedawna było tak, że uczelnie patrzyły na siebie jeżeli nie wilkiem, to w najlepszym razie obojętnie. Dzisiaj uczelnie wzajemnie zaczynają dostrzegać w sobie partnerów, którzy mogą pomóc każdemu z elementów Związku Uczelni Lubelskich w rozwoju. To sytuacja win-win - każdy korzysta - tłumaczył Jarosław Gowin na konferencji w Lublinie.

- Jeśli chcemy być konkurencyjni, to ta integracja jest niezbędna i liczę na to, że wkrótce dwie pozostałe lubelskie publiczne uczelnie - KUL i Uniwersytet Medyczny - dołączą do nas - przyznał rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski.

Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej kolejności uczelnie dążą do utworzenia jednego biura karier.

źródło: Polskie Radio Lublin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej