Znana sieć sklepów wycofuje jaja od kur z chowu klatkowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-08-2019,14:20 Aktualizacja: 16-08-2019,14:37
A A A

Carrefour Polska wycofuje się ze sprzedaży jajek od kur z chowu klatkowego. Sieć całkowicie zaprzestała sprzedaży, tzw. jaj "trójek" w ofercie marki własnej.

"Działanie to jest kolejną z konkretnych inicjatyw strategii transformacji żywieniowej oraz programu Act For Food realizowanych przez Carrefour na polskim rynku" - czytamy w komunikacie.

Koncern wyjaśnia, że decyzja o wycofaniu ze sprzedaży jaj od kur z chowu klatkowego wynika z troski o dobrostan zwierząt. W ramach zobowiązania w tym obszarze, Carrefour Polska wyznaczył sobie dwa cele: do 2020 r. - usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego ze sklepów w marce własnej, a do 2025 r. usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego ze swoich sklepów.

kury nioski, hodowla drobiu, system klatkowy, Marta Jarosiewicz, Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Coraz mniej kur niosek hodowanych jest w systemie klatkowym

W Polsce rośnie liczba kur niosek hodowanych w systemie ekologicznym, wolnowybiegowym i ściółkowym - wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Raport prezentuje zmiany, jakie zaszły w ostatnich kilku latach na krajowym rynku jajecznym...

Pierwszą część zobowiązania sieci już udało się jej zrealizować. Jaja "trójki" w marce Carrefour zostały całkowicie usunięte ze sprzedaży we wszystkich sklepach sieci w kraju.

- Naszą ambicją jako firmy jest bycie liderem transformacji żywieniowej. Dlatego wprowadzanie pozytywnych zmian zaczęliśmy od siebie. Jaja "trójki" pod marką Carrefour zniknęły z półek wszystkich formatów naszych sklepów, zarówno super-, hipermarketów, sklepów osiedlowych, jak i z oferty naszego internetowego sklepu spożywczego - tłumaczy Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska

W ramach optymalizacji oferty, która jest elementem realizacji strategii transformacji żywieniowej, Carrefour, obok wycofania części asortymentu jaj pod marką własną, stale zwiększa swoją ofertę jaj z chowu ekologicznego Carrefour BIO.

Celem francuskiej sieci sklepów jest bycie światowym liderem w zakresie zmiany nawyków żywienia dla wszystkich, poprzez realizację strategii transformacji żywieniowej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt