Znana polska firma zrealizowała potężną inwestycję na Ukrainie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-09-2020,11:50 Aktualizacja: 02-09-2020,12:00
A A A

Obiekt Iwanowka o łącznej pojemności blisko 150 tysięcy m3 ziarna rozpoczął pracę na żniwa pszeniczne. Prace przebiegały zgodnie z harmonogramem ustalonym w umowie - informuje firma Feerum.

Feerum zakończyło prace nad uruchomieniem drugiego obiektu dla Epicentr K - ukraińskiego holdingu agrarnego, łączącego uprawę ponad 160 tysięcy hektarów ziemi z nowoczesnym zapleczem produkcji roślinnej.

zaprawianie zbóż, zwalczanie śnieci cuchnącej, ochrona fungicydowa zbóż, zaprawy zbożowe

Pierwszy ważny krok w ochronie zbóż ozimych

Zboża ozime są narażone na porażenie przez grzyby chorobotwórcze przez cały okres wegetacji - od fazy kiełkowania do dojrzałości pełnej. Dlatego wymagają kompleksowej ochrony, a pierwszym ważnym zabiegiem jest zaprawianie materiału siewnego....
Polska spółka zaprojektowała, wyprodukowała oraz dostarczyła wszystkie potrzebne urządzenia - silosy, energooszczędne suszarnie, urządzenia transportujące oraz system automatycznego sterowania obiektem. Specjaliści z naszego kraju nadzorowali montaż obiektu, jego uruchomienie i przygotowanie do intensywnej pracy.

- Iwanowka to strategiczny obiekt Epicentr K w regionie kijowskim. Dodatkowe 150 tysięcy m3 pojemności ziarna z pewnością znacząco wpłynie na poprawę możliwości w ilości przyjmowanego materiału i konkurencyjności ukraińskiego kontrahenta. Oddaliśmy do użytku obiekt w pełni dostosowany do pracy w trybie przemysłowym, o wysokiej mocy i wydajności suszenia, bogaty w innowacyjne technologie pozwalające na bezpieczne przechowywanie ziarna w najlepszych warunkach - mówi Daniel Janusz, prezes zarządu Feerum.

W obiektach zrealizowanych dla Epicentr K zastosowano energooszczędne suszarnie o łącznej mocy suszenia ponad 200 MW i wydajności 40 tysięcy ton kukurydzy dziennie. Suszarnie FTD w Iwanowce pracują z mocą 44 MW i wydajnością suszenia kukurydzy 4 500 ton/dobę.

WIDEO Inwestycja oglądana z lotu ptaka robi duże wrażenie

PDO pszenicy ozimej, odmiany pszenicy ozimej, najlepiej plonujące odmiany pszenicy ozimej, odmiany zimotrwałe, LZO

Wyniki PDO pszenicy ozimej. Wybierz odpowiednią odmianę

Liczba odmian pszenicy ozimej zarejestrowanych w krajowym rejestrze z roku na rok jest coraz większa, obecnie wynosi już 130. Wybór tej najbardziej odpowiedniej do uprawy nie jest łatwy. Podpowiedzi warto szukać w wynikach PDO.  ...

Bezpieczne warunki dla przechowywanego ziarna gwarantuje automatyczny system sterowania obiektem, dzięki któremu możliwy jest stały pomiar parametrów ziarna, m.in. wilgotności i temperatury. Poprzez blisko 100 km przewodów oraz kabli sterowniczych do zasilanych urządzeń operator ma pełną kontrolę nad każdą częścią kompleksu suszarniczo-magazynowego.

Ponadto dachy silosów pokryte są specjalną powłoką polimerową, która zmniejsza nagrzewanie powierzchni, a tym samym pozwala utrzymać niższą temperaturę nad przechowywanym ziarnem.

- Z uwagi na przemysłowy charakter pracy w urządzeniach transportujących i połączeniach technologicznych zastosowana została wysoko wytrzymała powłoka polimerowa. Polimer pozwoli kilkakrotnie wydłużyć okres użytkowania maszyn i urządzeń, a zatem i całego obiektu. Jest to absolutna nowość w obiektach suszarniczo-magazynowych, zaimplementowana przez konstruktorów Feerum z innych dziedzin przemysłu, m.in. wydobywczego czy stoczniowego - zaznacza Daniel Janusz.

marian sikora, copa-cogeca, fbzpr, handel z ukrainą

Organizacje rolnicze przeciw koncesji na produkty eksportowane przez Ukrainę

Na wniosek Polski unijne organizacje Copa i Cogeca wyraziły sprzeciw wobec planów udzielania dalszych koncesji na eksportowane do UE przez Ukrainę produkty rolne. W opinii Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych,...
Dodatkowo dla zachowania najwyższej jakości ziarna, ale również zmniejszenia zużycia energii na elewatorze - blisko o 40 proc. - zastosowane zostały przenośniki taśmowe. Ziarno transportowane na taśmach trafia do silosu praktycznie bez uszkodzeń.

Przenośniki taśmowe charakteryzuje ponadto dłuższy okres eksploatacji niż w przypadku standardowych przenośników łańcuchowych. Urządzenia transportujące na obiekcie Iwanowka pracują z wydajnością 175 t/h.

Iwanowka to druga realizacja dla Epicentr K. Pierwszym obiektem była Wapniarka, oddana do użytku już w marcu 2020 r. W Wapniarce również wykorzystano taśmociągi oraz silosy o łącznej pojemności blisko 103 tysięcy m3 ziarna. W najbliższym czasie uruchomione zostaną kolejne obiekty zaprojektowane i wyprodukowane przez FEERUM - w Winnicy i Zakupne.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie