Zmiany na szczytach władzy Grupy Azoty ZA Puławy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2020,10:00 Aktualizacja: 04-03-2020,10:06
A A A

Rada nadzorcza Grupy Azoty ZA Puławy odwołała prezesa Krzysztofa Bednarza i dwoje wiceprezesów - Krzysztofa Homendę i Izabelę Świderek - poinformowała spółka w komunikacie. Funkcję prezesa powierzono Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej.

"Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe +Puławy+ S.A. (...) informuje, że Rada Nadzorcza Spółki na posiedzeniu w dniu 3 marca 2020 r. odwołała ze składu Zarządu: Pana Krzysztofa Bednarza - Prezesa Zarządu, Pana Krzysztofa Homendę - Wiceprezesa Zarządu, Panią Izabelę Świderek - Wiceprezesa Zarządu" - podała spółka.

Grupa Azoty, Puławy, Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach

Unijne miliony na inwestycję Grupy Azoty w Puławach

Grupa Azoty otrzyma 20,5 mln zł na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach - podało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Całkowity koszt inwestycji to 50,5 mln zł; realizacja przedsięwzięcia ruszy 1 sierpnia 2019...

Jednocześnie - jak czytamy - rada nadzorcza powierzyła Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej funkcję prezesa zarządu, do czasu powołania osoby wyłonionej w postępowaniu kwalifikacyjnym. Pełniła dotychczas funkcję wiceprezesa.

"Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że Pani Anna Zarzycka-Rzepecka złożyła oświadczenie, z którego wynika, że jej działalność wykonywana poza Spółką nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w konkurencyjnych osobach prawnych jako członek ich organów. Otrzymane przez Spółkę oświadczenie zawiera również deklarację Pani Anny Zarzyckiej-Rzepeckiej, że nie jest ona wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym" - podano.

Zarzycka-Rzepecka ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Wiceprezesem zarządu Grupy Azoty Puławy była od końca stycznia 2018 roku.

Azoty Puławy specjalizują się w produkcji nawozów azotowych, są jednym z największych na świecie producentów melaminy. To też największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej.

Od 2013 r. wchodzi w skład Grupy Azoty. 50 proc. produktów wytwarzanych w zakładach trafia na eksport m.in. do Chin i Brazylii.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement