Zaprawa nasienna Maxim Power ma szerszy zakres stosowania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
28-09-2020,9:50 Aktualizacja: 28-09-2020,10:15
A A A
Maxim Power to doskonała zaprawa nasienna, która dba o mocniejsze i zdrowsze korzenie  wszystkich zbóż. Teraz jej zastosowanie zostało rozszerzone o zwalczanie m.in. pleśni śniegowej zbóż i traw, czy zgorzeli siewek w uprawie pszenicy twardej - wskazuje w komunikacie jej producent - firma Syngenta. 
 
Skuteczne działanie zaprawy Maxim Power wynika z unikatowego połączenia dwóch substancji czynnych: sedaksanu i fludioksonilu - podkreśla koncern. 
 
oferta Syngenta Polska, odmiany firmy Syngenta, odmiany pszenicy ozimej, nowe odmiany rzepaku ozimego, Aganos,

Nowe odmiany w ofercie firmy Syngenta Polska

10 czerwca firma Syngenta zorganizowała Pola Klasy S w formie internetowego webinarium, podczas którego jej eksperci na poletkach doświadczalnych w różnych lokalizacjach w kraju, jak i w specjalnie przygotowanym na tą okazję studiu,...
Sedaksan to fungicyd należący do rodziny inhibitorów dehydrogenazy bursztynianowej z chemicznej grupy karboksyamidów pirazolu. Cechuje się wyjątkową skutecznością szczególnie przeciwko ostrej plamistości oczkowej i odpowiada za zdrowszy, a tym samym mocniejszy system korzeniowy. 
 
Druga substancja czynna - fludioksonil - wyróżnia się bardzo szerokim spektrum zwalczanych chorób nawet przy bardzo małych dawkach, co przekłada się na bezpieczeństwo ziaren zbóż objętych zabiegiem.
 
Teraz, dzięki nowej rejestracji produktu, Maxim Power można stosować również w zwalczaniu pleśni śniegowej zbóż i traw, zgorzeli siewek (fuzariozy/septoriozy siewek), śnieci cuchnącej pszenicy, głowni pylącej pszenicy i ostrej plamistości oczkowej (rizoktoniozy) w uprawie pszenicy twardej.
 
Wszystko to sprawia, że Maxim Power jest uniwersalną i bezpieczną zaprawą nasienną do stosowania we wszystkich zbożach - podkreśla w komunikacie firma Syngenta. 
 
Więcej na temat produktu Maxim Power można znaleźć pod tym linkiem. 
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt