Zaprawa Maxim 025 FS ochroni też soję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
24-01-2020,9:40 Aktualizacja: 24-01-2020,9:59
A A A
Firma Syngenta Polska uzyskała rozszerzenie rejestracji zaprawy Maxim 025 FS o soję. Po tym jak odnowienia zatwierdzenia nie otrzymał tiuram, to jedyna zaprawa na polskim rynku, którą można stosować do ochrony soi. 
 
Preparat Maxim 025 FS ma szeroki zakres rejestracji, który pozwala na zaprawianie nie tylko zbóż, ale także nasion takich roślin jak: groch, fasola, bobik, łubin, peluszka, soczewica, ciecierzyca czy słonecznik. To zaprawa o szerokim spektrum zwalczanych chorób grzybowych, m.in. zgorzeli siewek. I do zabezpieczania przed tą chorobą będzie polecany w soi. 
 
„Substancja czynna zawarta w preparacie (fludioksonil) jest pochodną naturalnego antybiotyku i zapewnia skuteczność zwalczania chorób przy całkowitym bezpieczeństwie dla rośliny uprawnej” - zachwala Syngenta Polska. 
 
„Dodatkowo zastosowana w zaprawie unikatowa formuła M gwarantuje szybkie i precyzyjne pokrycie ziarniaków, eliminując ryzyko ich sklejania i minimalizując osypywanie się zaprawy. Tym samym zapewnia nie tylko skuteczną ochronę przed chorobami odglebowymi, ale także szybsze wschody” - wskazuje dalej koncern. 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement