Zakłady Mięsne Silesia zabezpieczają się przed COVID-19

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-03-2020,12:30 Aktualizacja: 20-03-2020,12:11
A A A

Zakłady Mięsne Silesia wprowadziły procedury dotyczące m.in. pracy zdalnej, ograniczenia przemieszczenia się pracowników oraz dodatkowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

ZM Silesia zgodnie z zaleceniami WHO, Ministerstwa Zdrowia i Głównej Inspekcji Sanitarnej, wprowadziły zakaz przemieszczania się pracowników pomiędzy zakładami należącymi do struktur spółki oraz spotkań z klientami.

Pracownicy których obowiązki służbowe mogą być wykonywane poza stałym miejscem pracy, mogą wykonywać je zdalnie. Wśród nich są także przedstawiciele handlowi.

Mlekpol, koronawirus, covid-19, artykuły mleczarskie, mleko, mleczarnia, epidemia, producenci żywności, mleczarstwo

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol pracuje bez zmian

Producenci żywności powinni działać nieprzerwanie aby regularnie dostarczać na rynek produkty spożywcze. Koronawirus COVID-19 spowodował, że wiele zakładów ogranicza swoją działalność ze względu na zaistniałe przypadki zachorowań....

- Bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i kontrahentów jest dla nas najważniejsze. Jako producenci żywności zdajmy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. Ściśle stosujemy się do zaleceń rządowych - mówi Mariusz Rusin, prezes zarządu Zakładów Mięsnych Silesia SA.

Pomiar temperatury dotyczy każdej osoby, która z racji swoich obowiązków musi się stawić się w miejscu pracy.

Pracownicy zobowiązani są do zachowania odległości między sobą przy wchodzeniu i wychodzeniu z pracy, na stołówce, a także w korytarzach. Przy wejściu do zakładu i w głównych ciągach komunikacyjnych obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.

ZM Silesia opracowały plan zarządzania kryzysowego i zapewniają, że w przypadku wystąpienia wirusa w jednym z zakładów, produkcja w pełnym zakresie zostanie przeniesiona do innych lokalizacji.

Koronawirus, żywność, koronawirus COVID-19, EFSA, GLW, GIW, WHO, mięso, mycie rąk

Koronawirus nie przenosi się wraz z żywnością

Główny lekarz weterynarii informuje, że zgodnie z informacją Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), obecnie nie ma dowodów na to, aby żywność była źródłem lub jedną z dróg przenoszenia koronawirusa...

Obecnie w ramach ZM Silesia lub na jej zlecenie produkcje prowadzą zakłady w Pszczynie, Goczałkowicach, Sosnowcu i Mokrsku.

Po każdym zakończonym dniu pracy we wszystkich zakładach dezynfekowane są pomieszczenia biurowe i szatnie.

Wprowadzone zostały również dodatkowe procedury w sklepach firmowych. Przebywać w nich może jednocześnie tylko jedna osoba dokonująca zakupów.

Zakłady Mięsne Silesia S.A. obecnie produkują wędliny pod markami Cedrob oraz Duda.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę