Zakłady Mięsne Silesia zabezpieczają się przed COVID-19

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-03-2020,12:30 Aktualizacja: 20-03-2020,12:11
A A A

Zakłady Mięsne Silesia wprowadziły procedury dotyczące m.in. pracy zdalnej, ograniczenia przemieszczenia się pracowników oraz dodatkowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

ZM Silesia zgodnie z zaleceniami WHO, Ministerstwa Zdrowia i Głównej Inspekcji Sanitarnej, wprowadziły zakaz przemieszczania się pracowników pomiędzy zakładami należącymi do struktur spółki oraz spotkań z klientami.

Pracownicy których obowiązki służbowe mogą być wykonywane poza stałym miejscem pracy, mogą wykonywać je zdalnie. Wśród nich są także przedstawiciele handlowi.

Mlekpol, koronawirus, covid-19, artykuły mleczarskie, mleko, mleczarnia, epidemia, producenci żywności, mleczarstwo

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol pracuje bez zmian

Producenci żywności powinni działać nieprzerwanie aby regularnie dostarczać na rynek produkty spożywcze. Koronawirus COVID-19 spowodował, że wiele zakładów ogranicza swoją działalność ze względu na zaistniałe przypadki zachorowań....

- Bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i kontrahentów jest dla nas najważniejsze. Jako producenci żywności zdajmy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. Ściśle stosujemy się do zaleceń rządowych - mówi Mariusz Rusin, prezes zarządu Zakładów Mięsnych Silesia SA.

Pomiar temperatury dotyczy każdej osoby, która z racji swoich obowiązków musi się stawić się w miejscu pracy.

Pracownicy zobowiązani są do zachowania odległości między sobą przy wchodzeniu i wychodzeniu z pracy, na stołówce, a także w korytarzach. Przy wejściu do zakładu i w głównych ciągach komunikacyjnych obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.

ZM Silesia opracowały plan zarządzania kryzysowego i zapewniają, że w przypadku wystąpienia wirusa w jednym z zakładów, produkcja w pełnym zakresie zostanie przeniesiona do innych lokalizacji.

Koronawirus, żywność, koronawirus COVID-19, EFSA, GLW, GIW, WHO, mięso, mycie rąk

Koronawirus nie przenosi się wraz z żywnością

Główny lekarz weterynarii informuje, że zgodnie z informacją Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), obecnie nie ma dowodów na to, aby żywność była źródłem lub jedną z dróg przenoszenia koronawirusa...

Obecnie w ramach ZM Silesia lub na jej zlecenie produkcje prowadzą zakłady w Pszczynie, Goczałkowicach, Sosnowcu i Mokrsku.

Po każdym zakończonym dniu pracy we wszystkich zakładach dezynfekowane są pomieszczenia biurowe i szatnie.

Wprowadzone zostały również dodatkowe procedury w sklepach firmowych. Przebywać w nich może jednocześnie tylko jedna osoba dokonująca zakupów.

Zakłady Mięsne Silesia S.A. obecnie produkują wędliny pod markami Cedrob oraz Duda.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów