Wysokie standardy w produkcji łososia atlantyckiego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-11-2016,10:20 Aktualizacja: 10-11-2016,10:30
A A A

Firma Flowcrete Polska, ekspert od posadzek żywicznych z ponad 20-letnim doświadczeniem, dostarczyła specjalistyczną technologię do wykonania posadzek w zakładzie Jurassic Salmon w Dreżewie (woj. zachodniopomorskie).

W pierwszej na świecie hodowli łososia atlantyckiego, w której ryby rozwijają się i rosną w czystej i bezpiecznej mikrobiologicznie wodzie geotermalnej sprzed 150 milionów lat, wykonano najwyższej jakości bezspoinową, antybakteryjną posadzkę przemysłową Flowfresh.

Zachodniopomorskie: zwiększenie ochrony dzikiego tarła łososi i troci

Noktowizory, lornetki, fotopułapki i radiotelefony trafiły do Społecznych Strażników Rybackich, którzy będą chronić tarło łososia oraz troci w rzekach Pomorza Zachodniego. Projekt przeciwdziałania kłusownictwu prowadzi Federacja...
Posadzki przeznaczone do mokrych stref przetwórstwa zostały wykonane w hodowli Jurassic Salmon na powierzchni ponad 300 mkw. w strefach linii uboju i chłodni.

Ze względu na specyficzne warunki panujące w tych pomieszczeniach, takie jak duża wilgotność, skokowe zmiany temperatury i wysoki poziom zasolenia, intensywne obciążenia mechaniczne związane z wydajnością produkcji zakładaną na poziomie 1000 ton ryby w ciągu roku oraz ścisły reżim higieniczny, zastosowano w nich specjalistyczną antybakteryjną posadzkę Flowfresh SR.

Ten system posadzkowy charakteryzuje wysoka odporność chemiczna i nienasiąkliwość, dzięki czemu chroni on podłoże przed niszczącym działaniem soli i wody, a także krwi i tłuszczów.

Posadzka jest łatwa w czyszczeniu, odporna na niskie i wysokie temperatury oraz intensywne metody zmywania.

To koniec łososiowego eldorado?

Kolejne sankcje gospodarcze nakładane przez USA oraz Unię Europejską na Rosję i podobna reakcja ze strony Moskwy, mają swoje konsekwencje. Po objęciu Norwegii i innych zachodnich krajów embargiem na import żywności rosyjski rynek łososia...
Poza wysokim standardem higienicznym, jest wytrzymała mechanicznie, a jej antypoślizgowa powierzchnia zwiększa bezpieczeństwo pracy w mokrych warunkach.

- Prowadzimy najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie, a przy tym jedyny w pełni ekologiczny, zakład hodowli łososia atlantyckiego na świecie. Wykorzystujemy zasoloną wodę termalną z okresu Dolnej Jury, pochodzącą z odwiertu o głębokości 1224,5 m, która zawiera mikro- i makroelementy pozytywnie wpływające na kondycję ryb i jakość mięsa - mówi Tomasz Karapuda, prezes zarządu Jurassic Salmon.

- Cały cykl produkcyjny jest poddawany rygorystycznej kontroli, aby zapewnić optymalne warunki do rozwoju łososi. Utrzymujemy ścisły reżim sanitarny, dlatego zdecydowaliśmy się na wykonanie w naszym zakładzie posadzek antybakteryjnych Flowfresh gwarantujących wysoki standard higieniczny - dodaje.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt