Wyniki finansowe Feerum pod presją dofinansowania klientów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-05-2017,9:40 Aktualizacja: 15-05-2017,10:01
A A A

Spółka Feerum S.A., jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych opublikowała właśnie wyniki finansowe za 2016 rok.

Przychody ze sprzedaży w omawianym okresie wyniosły 40,3 mln zł. Spadek wynikał przede wszystkim z przesunięcia z 2016 na 2017 rok przyznawania dofinansowania unijnego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla kluczowych klientów spółki.

Feerum z główną nagrodą. To innowacyjny debiutant

Firma Feerum S.A., jeden z największych w Polsce producentów elewatorów zbożowych zdobyła główną nagrodę podczas gali "European Small and Mid-Cap Awards" w kategorii "Most Innovative Newcommer", czyli...

Miniony rok Feerum zamknęło stratą netto, ale jednocześnie mimo stosunkowo niskich przychodów ze sprzedaży, odnotowano pozytywny wynik zysku brutto.

Było to możliwe przede wszystkim dzięki podjętym przez spółkę działaniom optymalizacyjnym koszty - zarówno materiałowe jak i osobowe.

Jednocześnie 2016 rok wykorzystano na optymalizację firmowych procesów. Usprawniona została działalność operacyjna konstruowania, projektowania obiektów magazynowo-suszarniczych, produkcji i logistyki.

Pomimo spowolnienia na rynku w 2016 roku, spółka dobrze ocenia perspektywy na najbliższe lata bowiem dysponuje portfelem zamówień obejmującym 29 umów o wartości ponad 194,1 mln zł z terminem realizacji w 2017 i 2018 roku.

Potencjalny portfel zamówień ze strony klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę wynosi około 54,8 mln zł. Z kolei potencjalny portfel zleceń z terminem realizacji w latach 2018-2019 obejmuje projekty o wartości 246 mln zł.  

elewator zbożowy, świnoujście, terminal agro, Zbigniew Nowik, OT Logistics

Nowy elewator zbożowy działa w Porcie Świnoujście

17 tysięcy ton ładunku pomieści nowy elewator zbożowy OT Logistics, który został uruchomiony na Nabrzeżu Chemików w Porcie Świnoujście. Wartość inwestycji to 7,6 mln zł. - Liczymy, że po uruchomieniu nowego elewatora zwiększymy nasze...

W minionym roku Feerum zwiększyło m.in. sprzedaż na Ukrainie i w krajach bałtyckich - przede wszystkim na Litwie. Łączny potencjał tych rynków szacowany jest na około 37 mln zł.

Aktywność na rynku rumuńskim umożliwiła natomiast rozpoczęcie realizacji pierwszych projektów, a podjęte działania zaowocowały złożeniem kolejnych ofert opiewających na 23 mln zł.

Zdaniem władz firmy perspektywiczne wydają się także rynki czeski i słowacki oraz współpraca z Mołdawią i Niemcami.

Spółka złożyła również pierwsze oferty na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Kazachstanu.

Podpisano ponadto umowę o wartości 33,1 mln dolarów (ok. 139,9 mln zł) na wybudowanie w Tanzanii pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu