Wody Polskie na zakupach. Przyjadą nowe traktory

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-12-2018,13:40 Aktualizacja: 06-12-2018,13:51
A A A

34 nowe ciągniki rolnicze jeszcze przed końcem roku trafią do 25 jednostek Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Zakupione maszyny będą służyły do wykonywania prac na ciekach czy zbiornikach wodnych.

Każdy z nabytych w drodze dużego przetargu traktorów będzie wyposażony w 4-cylindrowy silnik o pojemności 4,5 litra i mocy 120 KM. Co ważne, podpisana umowa gwarantuje, że sprzęt będzie miał zapewniony pełny serwis gwarancyjny w pobliżu stacjonowania.

wody polskie, prawo wodne, anna moskwa, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Wody Polskie bez sprzętu. Duże zamówienie "przyklepane"

Zakup ciągników, koparek, rębaków, kosiarek i samochodów - obejmują przetargi ogłoszone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. W funkcjonującym od początku roku przedsiębiorstwie są znaczne niedobory sprzętowe....

- Priorytetem dla nas był wybór dostawcy, który będzie w stanie zapewnić maszyny o wymaganej specyfikacji technicznej w bardzo krótkim terminie. Zależało nam bowiem, by sprzęt jak najszybciej trafił do pracy operacyjnej w całej Polsce, dzięki czemu będziemy gotowi do sezonu wiosennego - podkreślił Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy i dyrektor Biura Prezesa Wód Polskich.

Zadowolenia z tego, że przedsiębiorstwu przybędą kolejne nowe narzędzia pracy nie krył również Przemysław Daca, prezes Wód Polskich. - Niedawno podpisałem umowę na zakup dwustu nowych samochodów, a teraz nowych ciągników. Ten sprzęt pomoże nam sprawniej realizować nasze najważniejsze zadania z zakresu ochrony przed powodzią i suszą - stwierdził.

Zakupy samochodów, traktorów, kosiarek czy rębaków to - o czym pisaliśmy - efekt dużego niedoboru sprzętowego w Wodach. Teoretycznie, zgodnie z całą reformą gospodarki wodnej, wraz z pracownikami tzw. melioracji w liczbie 2200 osób Wody Polskie miały przejąć od samorządów województw także sprzęt przeznaczony do prac utrzymaniowych i remontowych na ciekach wodnych.

Część regionów jednak nie przekazała go przedstawiając różne argumenty. Ostatecznie zapadała decyzja o zakupie nowych pojazdów i urządzeń, na co znalazło się ok. 62 mln zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Poniedziałek, 10 grudnia Godz:
Imieniny: Bogdana, Julii