Wody Polskie mają szefa. Minister postawił na doświadczenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-01-2018,13:00 Aktualizacja: 23-01-2018,13:18
A A A

Przemysław Daca został prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, instytucji, która będzie miała istotny wpływ także na polskie rolnictwo.

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej powołał go na to stanowisko 17 stycznia. Pierwszy pełnoprawny szef nowo powstałej instytucji odebrał potwierdzający akt z rąk wiceministrów Jerzego Materny oraz Anny Moskwy.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, jan szyszko, iwona koza, ministerstwo środowiska

Szyszko stawia na Kozę. Wody Polskie mają zacząć działać od nowego roku

Jan Szyszko, minister środowiska powołał Iwonę Kozę, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Szefowa KZGW będzie zatem odpowiedzialna za...

- Dziękuję ministrowi Markowi Gróbarczykowi za zaufanie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne wyzwania przede mną stoją - stwierdził Daca. Zaznaczył, że na początku należy podjąć działania, by dostosować funkcjonowanie Wód Polskich do nowej ustawy Prawo Wodne oraz celów i strategii MGMiŻS.

- Cieszę się, że osoba z tak dużym doświadczeniem przejmuje to stanowisko - mówił z kolei wiceminister Materna. Profesjonalizm nowego prezesa podkreślali również inni przybyli na uroczystość powołania goście.

Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie zajmował się ochroną środowiska oraz gospodarką ściekową.

Następnie przez ponad 10 lat w Ministerstwie Transportu i Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmował się żeglugą śródlądową oraz śródlądowymi drogami wodnymi na stanowiskach dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną w zakresie utrzymania i modernizacji śródlądowych dróg wodnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt