Wody Polskie mają nowego zastępcę prezesa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2020,10:25 Aktualizacja: 02-04-2020,10:31
A A A

Robert Chciuk został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Wód Polskich ds. usług wodnych - poinformowało przedsiębiorstwo.

Nominację Chciukowi wręczył prezes przedsiębiorstwa Przemysław Daca, w imieniu ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Nowy zastępca prezesa WP jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

MGMiŻŚ, system zaopatrzenia w wodę, epidemia koronawirusa, COVID-19

Woda dla ludzi i gospodarstw jest bezpieczna

Woda przeznaczona do spożycia przez ludzi, dostarczana przez system zbiorowego zaopatrzenia jest bezpieczna do spożycia i celów gospodarczych - podaje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ). Resort opublikował...

Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Warszawie o specjalności zarządzanie środowiskiem. Od 1992 roku związany z branżą gospodarki wodno-ściekowej, pracował na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sektorze prywatnym.

Od 2004 r. prowadził inwestycje i był w zespołach wdrażających projekty w dziedzinie wodno-ściekowej i zagospodarowania odpadami dofinansowywanych ze środków UE. Od 1 sierpnia 2018 roku pełnił funkcję dyrektora RZGW w Warszawie.

Pierwszym zadaniem nowo powołanego zastępcy będzie analiza możliwości wsparcia klientów przedsiębiorstwa, którzy wnoszą opłaty za śluzowania oraz za grunty pokryte wodami.

"W dobie kryzysu potrzebna jest pomoc dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Dlatego tak ważne jest przygotowanie propozycji różnego rodzaju ulg, przy zachowaniu warunków funkcjonowania Wód Polskich" - podkreślono w komunikacie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement