Wkrótce ruszy budowa nowoczesnej instalacji nawozów w Anwilu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-04-2018,21:15 Aktualizacja: 19-04-2018,21:35
A A A

PKN Orlen nie tylko nie zamierza sprzedawać włocławskiego Anwilu, ale chce go wzmacniać. Właśnie dlatego paliwowy gigant planuje we Włocławku duże inwestycje. Realizacja jednej z nich rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- Anwil to mocne aktywo w portfelu Grupy Orlen i zależy nam na dalszym rozwoju spółki. Anwil jest jednym z wiodących przedsiębiorstw Wielkiej Syntezy Chemicznej i zależy nam, aby tę pozycję dalej wzmacniać - zapewnił Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlenu podczas spotkania z przedstawicielami kadry menedżerskiej i związków zawodowych, a także pracownikami włocławskiej spółki.
 

Anwil, Grupa Azoty, PKN Orlen, konsolidacja polskiej chemii

Grupa Azoty połknie Anwil? Orlen stanowczo zaprzecza

W ostatnich dniach pojawiły się informacje mówiące o tym, że PKN Orlen nosi się z zamiarem sprzedaży spółki Anwil Grupie Azoty. Taka transakcja miałaby jeszcze bardziej wzmocnić azotowego giganta. Już dziś Grupa Azoty kontroluje 72...
W 2018 roku Orlen planuje rozpoczęcie budowy instalacji nawozów w Anwilu, która zwiększy zdolności produkcyjne w tym obszarze.

W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że "Anwil stanowi integralny element strategii Grupy Orlen, ukierunkowanej na poszerzanie łańcucha wartości i wykorzystywanie synergii pomiędzy poszczególnymi obszarami".

Spółka jest m.in. jedynym odbiorcą pary technologicznej z oddanej na początku roku inwestycji CCGT we Włocławku. Potencjał produkcyjny Anwilu w odniesieniu do nawozów azotowych wynosi ok. 1 160 tys. ton rocznie.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt